13:42 04.10.2012

Уряд України пропонує скасувати маркування "без ГМО"

1 хв читати
Уряд України пропонує скасувати маркування "без ГМО"

Виробники та імпортери мають ззаначати на етикетці інформацію про наявність у харчових продуктах генетично модифікованих організмів (ГМО) за умови, якщо їхня частка в продукті перевищує 0,9%.

Як повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства в четвер, відповідний законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо інформування населення про вміст у харчовій продукції генетично модифікованих організмів (ГМО)" Кабінет Міністрів України схвалив на засіданні 3 жовтня.

Згідно з повідомленням, документ також забороняє обіг в Україні харчових продуктів, які містять ГМО або отриманих з їх використанням, до державної реєстрації.

Як зазначає Мінагропрод, цей законопроект розроблено з метою виправлення ситуації, яка склалася в Україні щодо маркування харчових продуктів, що не містять ГМО.

За даними міністерства, згідно з чинними в Україні законами, виробники та імпортери харчових продуктів зобов'язані ставити позначку "без ГМО" у маркуванні всіх без винятку харчових продуктів, зокрема тих, що не мають відношення до генної інженерії (сіль, вода), що суперечить вимогам законодавства ЄС та інших країн світу.

Мінагропрод зазначає, що ухвалення цього законопроекту надасть можливість ліквідувати зайві бар'єри на шляху розвитку суб'єктів підприємницької діяльності харчової промисловості, а також не допустити невиправданих витрат на проведення досліджень харчових продуктів, які не можуть містити ГМО.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський допускає проведення референдуму з Донбасу, якщо врегулювання конфлікту не вдасться досягти в нормандському форматі, з Росією і США

Видача Росією паспортів населенню ОРДЛО свідчить про те, що Росія порушує Мінські домовленості

Операція із захоплення "вагнерівців" не була операцією України

Зеленський готовий допомогти Києву розвивати інфраструктуру

Порошенко не був зацікавлений у закінченні війни - Зеленський

Зеленський має намір на зустрічі з Байденом обговорити укладення між Україною та США контракту або меморандуму у сфері оборони

Вступ України в НАТО є питанням безпеки, а не політики - Зеленський

Зеленський: РНБО - один із видів моєї зброї і я її застосовую

Конституційний Суд перебував під впливом політичних і бізнес-груп - Зеленський

Зеленський з дружиною відвідав "Книжковий арсенал" у Києві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА