Інтерфакс-Україна
12:02 23.10.2012

Україна піднялася на 15 позицій у рейтингу легкості ведення бізнесу Світового банку

3 хв читати
Україна піднялася на 15 позицій у рейтингу легкості ведення бізнесу Світового банку

Україна за минулий рік завдяки реформам у сфері створення підприємств, реєстрації власності та сплаті податків піднялася на 15 позицій у рейтингу легкості ведення бізнесу (Doing Business) Світового банку, але все одно поступається більшості країн світу, перебуваючи на 137 місці між Лесото і Філіппінами.

Згідно з оприлюдненим у вівторок щорічним дослідженням, бізнес має отримати переваги за рахунок скасування вимог до мінімального капіталу та нотаріальному завіренню документів під час заснування компанії, введенню тимчасових лімітів під час роботі з земельним кадастром та впровадженню електронного заповнення і сплати податків середніми та великими підприємствами.

Однак якщо в субрейтингу створення компаній такі поліпшення дозволили Україні посісти 50 місце, то в субрейтингах реєстрації власності і сплати податків вони перемістили країну лише на 149 і 165 місце з 185.

Незважаючи на заявлені урядом плани щодо дерегуляції у будівництві, Україна залишається на 183 місці в світі за цим показником: забудовникові необхідно пройти 20 процедур, які вимагають у середньому 375 днів.

Низькі показники у країни також є у субрейтингу доступу до енергопостачання (166 місце), процедурі банкрутства (157), міжкордонній торгівлі (145) і захисту інвесторів (117).

За даними дослідження Світового банку, найкраще в Україні справи просуваються з отриманням кредитів (23 позиція) та виконанням контрактів (42 позиція).

Загалом ж сьомий рік поспіль світовий рейтинг зі створення найбільш сприятливих умов для ведення бізнесу очолює Сінгапур. У десятку лідерів також увійшли Гонконг, Нова Зеландія, США, Данія, Норвегія, Великобританія, Республіка Корея, Грузія і Австралія.

Завершує список Центрально-Африканська Республіка, що знову помінялася місцями з іншим аутсайдером і своїм географічним сусідом - Республікою Чад.

Найбільший прогрес, на думку СБ, за останній рік продемонстрували Польща (піднялася з 62-го на 55-е), Шрі-Ланка (з 89-го на 81-е), Бурунді (зі 169-го на 159-е), Коста-Ріка (зі 121-го на 110-е), Монголія (з 86-го на 76-е), Греція (з 100-го на 78-е), Сербія (з 92-го на 86-е).

Росія за рік піднялася на 8 ступенів (до 112 місця). Серед інших країн СНД найкращі результати показали Узбекистан (зі 166-го на 154-е), Вірменія (з 55-го на 32-е), Білорусь (з 69-го на 58-е). Невелике зниження спостерігалося у Казахстану - спустився з 47-го місця на 49-е, Азербайджану - з 66-го на 67-е.

За минулі десять років, протягом яких публікується доповідь "Doing Business", в ньому було зазначено 2000 регуляторних реформ у 180 країнах. У результаті, зазначає СБ, із 2005 року час, необхідний у середньому для створення підприємства, скоротився з 50 до 30 днів (в Україні - 22), а в країнах з низьким рівнем доходу цей середній термін скоротився наполовину. За останні вісім років час, необхідний у середньому для передання прав власності на майно, скоротився на 35 днів, з 90 до 55 (в Україні - 69), а середня вартість цієї процедури знизилася на 1,2 процентного пункту - з 7,1% від вартості майна до 5,9% (в Україні - 3,7%).

Спрощення процедур сплати податків надало можливість скоротити час, необхідний для сплати трьох основних податків (на прибуток, на робочу силу і на споживання) в середньому на 54 години на рік.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пентагон призупинив постачання деяких ракет ППО та високоточних боєприпасів до України через виснаження запасів США - ЗМІ

Окупанти втратили 118 військових на Покровському напрямку - Генштаб

Сили оборони відбили з початку доби 112 ворожих атак - Генштаб

Келлог спростував нібито обіцянку Лукашенку обмежити удари ЗСУ по РФ: це обумовлено взаємними діями Москви

ГУР завдало удару по нафтопереробному заводу "Саратоворгсинтез" у Саратовській області РФ — Генштаб

Генштаб ЗСУ підтвердив ураження корпусу Іжевського заводу "Купол" у РФ після удару СБУ

В межах ініціативи Bring Kids Back UA повернули двох українських підлітків із окупованих територій — Єрмак

В Офісі Президента відбулася зустріч із делегацією ОБСЄ щодо підтримки України

Глави МЗС України та Німеччини відвідали Одеський порт, обговорили наслідки ударів РФ, ППО та продовольчу безпеку

Мирна мешканка постраждала внаслідок атаки російського дрона на Купʼянщині — прокуратура

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА