Будівництво парогазової електростанції в Щолкіному прискорить розвиток східного Криму - прем'єр автономії
Кримський прем'єр Анатолій Могильов вважає, що будівництво парогазової електростанції в місті Щолкіному в Ленінському районі дасть поштовх розвитку всього східного Криму.
"У жовтні цього року Верховна Рада України ухвалила зміни до держбюджету, і там передбачено надання понад 10 млрд грн держгарантій на будівництво парогазової електростанції у нас у Щолкіному. Це дасть потужний поштовх розвитку всього східного Криму. Це створить, за нашими розрахунками, декілька тисяч нових робочих місць. Це дасть поштовх розвитку цьому депресивному регіону, яким є нині східний Крим", - заявив А.Могильов на прес-конференції в Сімферополі в четвер.
За словами глави уряду автономії, планується, що майбутня парогазова електростанція працюватиме на газі, який добуває в Криму ДАТ "Чорноморнафтогаз".
Як повідомлялося, парламент України дозволив надання державних гарантій на 10 млрд грн за проектом будівництва парогазової електростанції в Щолкіному та розвитку мереж електро- і газопостачання в східній частині Кримського півострова. За відповідний законопроект №11342, розроблений Кабінетом Міністрів, 16 жовтня проголосували 267 народних депутатів.
Згідно із законом, граничний обсяг держгарантій, що надаються в 2012 році, збільшується на 10 млрд грн - до 78 млрд 800 млн грн. Держгарантії планується надати за зобов'язаннями НЕК "Укренерго", що є одержувачем кредитних коштів.
Як зазначено в пояснювальній записці до документа, реалізація проекту з будівництва парогазової електростанції потребує залучення кредиту на $1,25 млрд.
Як повідомлялося, держпідприємство "Кримські генеруючі системи" (КГС) опрацьовує із КНР проект щодо будівництва парогазової електростанції в Щолкіному.
Традиційна генерація в АРК на сьогодні представлена Сімферопольською ТЕЦ, Камиш-Бурунською ТЕЦ та Сакською парогазовою електростанцією. На території Кримського півострова також функціонують сонячні електростанції загальною потужністю 227,26 МВт. Крім того, в регіоні працюють 393 вітроустановки (питомою потужністю 107,5 і 600 кВт), здійснюється будівництво низки сучасних вітропарків, оснащених турбінами мегаватного класу.