Інтерфакс-Україна
12:53 09.11.2012

Опозиція має намір звертатися до ЄСПЛ із приводу результатів виборів на п'яти "проблемних" округах - Яценюк

3 хв читати
Опозиція має намір звертатися до ЄСПЛ із приводу результатів виборів на п'яти "проблемних" округах - Яценюк

Об'єднана опозиція має намір оскаржувати рішення українських судів щодо оскарження результатів виборів на п'яти проблемних мажоритарних округах в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).

"Я чудово розумію, яким буде рішення суду ... всім зрозуміло, чим цей суд завершиться. Ми все одно ухвалимо всі судові процедури у ВАСУ (Вищий адміністративний суд України - ІФ). Усі ці п'ять справ завершаться рішенням ЄСПЛ", - сказав голова ради Об'єднаної опозиції "Батьківщина" Арсеній Яценюк журналістам у п'ятницю в Києві під час перерви у розгляді справи щодо округу № 132 у Київському апеляційному адміністративному суді.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", "Батьківщина" подала позов до Київського апеляційного адміністративного суду проти Центральної виборчої комісії (ЦВК) про визнання неправомірним рішення щодо неможливості встановити результати голосування на окрузі № 132.

"Батьківщина" вимагає від ЦВК встановити результати голосування на окрузі на підставі протоколів дільничних виборчих комісій. А.Яценюк стверджує, що 33 протоколи дільничних виборчих комісій в окрузі були підроблені. За словами одного з лідерів Об'єднаної опозиції, є два комплекти протоколів: один є у кожної партії, у кожного члена дільничної, і він, за словами А.Яценюка, встановлює перемогу кандидата в народні депутати від "Батьківщини" Аркадія Корнацького, а інший комплект - той, який передали до ЦВК.

"Цей комплект протоколів (надійшов у ЦВК - ІФ) написано однією людиною, всі підписи під ним сфальсифіковані. І на підставі цих протоколів ЦВК хоче ухвалити рішення про передання перемоги пану Травянку (кандидат у народні депутати від Партії регіонів Віталій Травянко - ІФ)", - пояснив А.Яценюк.

Він також зазначив, що "Батьківщина" вимагає присутності в Київському апеляційному адміністративному суді представника ЦВК, а також має намір витребувати у Центрвиборчкому протоколи. "Ми вимагаємо порушити кримінальні справи за трьома статтями Кримінального кодексу: за підробку документів, за фальсифікацію виборчого процесу та за зловживання службовим становищем", - додав представник опозиції.

"Я переконаний, що після проходження всіх судових процедур ми звернемося до ЄСПЛ. Ну що ж, будемо встановлювати українську законність в європейському суді, якщо українські суди не працюють", - сказав А.Яценюк.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", Київський апеляційний адміністративний суд оголосив перерву в засіданні до 14.30.

Як повідомлялося, 5 листопада Центральна виборча комісія України ухвалила постанову, в якій визнала неможливість встановлення достовірних результатів виборів у п’яти одномандатних округах: № 94, 132, 194, 197, 223. Крім того, ЦВК визнала необхідність проведення повторних виборів у цих округах і звертається до Верховної Ради щодо ухвалення нею рішення про проведення повторних виборів у цих округах.

Верховна Рада на засіданні 6 листопада ухвалила постанову, згідно з якою запропоновано рекомендувати ЦВК призначити повторні вибори в п'яти одномандатних округах - № 94, 132, 194, 197, 223. Згідно з постановою, ЦВК має визначити обсяг витрат на проведення повторних виборів. Кабінету Міністрів парламент рекомендує вжити заходів щодо фінансування повторних виборів.

Опозиція оскаржила у Вищому адміністративному суді України рішення ЦВК про оголошення перевиборів на 5 мажоритарних округах. Кандидати в депутати від Об'єднаної опозиції на цих округах подають позови до Київського апеляційного адміністративного суду з вимогою скасувати постанову ЦВК про неможливість встановлення підсумків голосування в цих округах.

Вибори народних депутатів відбулися в Україні 28 жовтня. Вибори відбулися за змішаною системою: 225 народних депутатів обирали за партійними списками, ще 225 - за мажоритарними округами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Американська присутність в Гренландії може включати розміщення військових баз на її території - ЗМІ

Сили оборони звільнили Сухецьке, противник просунувся у двох населених пунктах на Донеччині та Запоріжжі

Україна та Швейцарія підписали Меморандум про взаєморозуміння на CHF30 млн для підтримки МСП

Експосланець Трампа по Україні Келлог сподівається на мир до Дня Незалежності

Літак Зеленського очікується у Швейцарії зранку у четвер – авіаресурс

"Укрзалізниця" змінює графік руху: 118 поїздів далекого сполучення курсують за оновленим розкладом з 22 січня

Українська делегація обговорила з однією з найбільших американських інвестиційних компаній BlackRock відновлення України

Гілі: Ми не повинні забувати, хто супротивник, а хто союзник. Наша місія - підтримувати Україну

Голова НАЛУ Шевчук увійшов до складу конкурсної комісії для обрання заступника керівника САП, закликає припинити маніпуляції щодо його обрання

Шмигаль: енергетики розробили низку технічних рішень, які дозволять перейти від екстрених до жорстких, але прогнозованих графіків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА