Інтерфакс-Україна
13:30 14.11.2012

Політологи неоднозначні в прогнозах щодо кандидатур на посаду спікера ВР

2 хв читати

Українські політичні експерти поки що утруднюються з прогнозами щодо кандидатури спікера в новообраній Верховній Раді України.

"Я не думаю, що з опозиції, з тих, хто претендує йти на президента, піде на посаду спікера, тому що це означає, що ця людина спалить себе як кандидата в президенти", - зазначив директор GMT Group Анатолій Луценко на прес-конференції в Києві в середу.

За його словами, на місці опозиції, він висував би на посаду голови Верховної Ради представника ВО "Свобода", оскільки ця політична сила не заявляла про свої президентські амбіції.

Директор Центру суспільно-інформаційних технологій "Форум" Валерій Димов вважає оптимальною фігурою на посаду спікера парламенту нинішнього народного депутата В'ячеслава Кириленка (фракція "НУ-НС").

У свою чергу віце-президент асоціації PR Ukraine Олександр Юркевич, упевнений, що Партії регіонів немає сенсу "висувати свого важкоатлета" в спікери. Свою точку зору він аргументував тим, що рано чи пізно стануть очевидними невдоволення парламенту його головою та діями влади.

"Має бути якийсь громовідвід, який би дозволив звалити всі гріхи на парламент і спікера", - сказав О.Юркевич.

На його думку, було б логічним обрати схему, за якої спікером став би незалежний, рівновіддалений від партій та олігархічних структур якийсь сильний політик. На думку О.Юркевича, це цілком би міг бути нинішній міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко.

"Він міг би забезпечити тиск на парламент, і з боку більшості, і з боку опозиції", - сказав він.

Водночас експерт вважає, що на цю посаду міг би претендувати такий кандидат, як нинішній народний депутат Сергій Міщенко, оскільки "він рівновіддалений і від капіталу, і від політичних сил".

На думку експерта, було б доцільно, щоб першим заступником голови Верховної Ради стала людина від Партії регіонів, а другим - "хтось із комуністів".

Водночас А.Луценко зазначив, що, на його думку, Партія регіонів поки що не визначилася, чи претендуватиме вона на спікера.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Києві внаслідок російського удару пошкоджено будівлю одного з посольств

Удар по Львову був завданий "Орєшніком" – мер

Кількість постраждалих унаслідок ракетної атаки РФ на Київ збільшено до 25 людей, пошкоджено 19 багатоповерхівок

Окупанти просунулися біля Гуляйполя та Приморського, загалом на 5,94 кв. км — DeepState

Газопостачання для 376 абонентів у Рудному на Львівщині тимчасово припинено через спрацювання системи безпеки

В ніч на 9 січня збито/подавлено 244 із 278 цілей противника, є влучання ракет та 16 ударних БпЛА на 19 локаціях, ворог завдав удару балістикою середньої дальності

Володимир Когут повідомив про відхід з посади т.в.о. начальника Полтавської ОВА

Сибіга після нічної атаки на Україну: Ми закликаємо наших партнерів вжити негайних заходів, щоб посилити тиск на Москву

ЖК "Комфорт Таун" знову постраждав від російського обстрілу Києва

Наступного тижня в Раді заплановано розгляд кадрових звільнень та призначень – Железняк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА