Інтерфакс-Україна
15:42 22.11.2012

В опозиції визріла ідея провести референдум, щоб звільнити Тимошенко

3 хв читати

Опозиція ініціюватиме Всеукраїнський референдум щодо питання скасування статті 365 Кримінального кодексу України, за якою засуджено екс-прем'єр-міністра, лідера партії "ВО" Батьківщина "Юлія Тимошенко.

"Ми ініціюємо Всеукраїнський референдум щодо питання про скасування статті 365 Кримінального кодексу України. Щойно ця стаття буде скасована - Юлія Тимошенко вийде на свободу", - заявив народний депутат Юрій Одарченко, повідомляє прес-служба Київської партійної організації "Батьківщина".

Як йдеться у повідомленні, ініціатива відбуватиметься абсолютно легітимно і законно, відповідно до Конституції України, чинного закону "Про всеукраїнський і місцевий референдуми" і нового закону України "Про всеукраїнський референдум". До того ж процес звільнення Тимошенко шляхом народного волевиявлення може стати прецедентом в політиці, адже ніде в світі не проводили референдум для звільнення однієї людини.

Ю.Одарченко зазначив, що опозиція ініціюватиме проведення народного волевиявлення щодо скасування в кримінальному кодексі репресивної 365-й статті (перевищення влади або службових повноважень), незалежно від того, чи підпише президент України новий закон про референдум, чи ні.

Політик зазначив, що згідно з Конституцією України і обох законів про референдум (наразі чинного і ще не підписаного) народ має право на референдумі ухвалювати закони, вносити зміни до законів, або скасовувати будь-які законодавчі акти. "Таким чином, ст. 365 Кримінального кодексу України, за якою була засуджена Ю.Тимошенко до 7 років ув'язнення - не виняток, і питання про декриміналізацію цієї статті на законних підставах може бути винесене на народне обговорення", - висловив думку Ю.Одарченко.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон про всеукраїнський референдум 6 листопада 2012 року.

Закон встановлює, що всеукраїнський референдум може проводитися щодо схвалення нової редакції Конституції, внесення до неї змін, скасування або визнання нечинним закону про внесення змін до Конституції.

Також референдум може проводитися щодо питання зміни території України.

Закон визначає правові засади, організацію та порядок проведення всеукраїнського референдуму. Зокрема, він встановлює, що предметом референдуму можуть бути будь-які питання за винятком тих, щодо яких референдум не допускається згідно з Конституцією.

Відповідно до закону, на всеукраїнський референдум можуть виноситися кілька питань з однієї проблеми.

Закон встановлює, що президент України проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо його ініційовано з додержанням встановлених Конституцією та законів вимог щодо організації і порядку проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Суб'єктом призначення або проголошення всеукраїнського референдуму є президент і Верховна Рада.

Відповідно до закону, результати народного волевиявлення, висловлені на всеукраїнському референдумі, є обов'язковими.

Суб'єктами ініціювання всеукраїнського референдуму є український народ і Верховна Рада у випадках і порядку, встановленому Конституцією та законами.

Також запропоновано встановити, що всеукраїнський референдум проголошується за народною ініціативою, на вимогу не менш ніж 3 млн громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи за проведення такого референдуму зібрано не менш, ніж у 2/3 областей України, і не менш , ніж по 100 тис. підписів у кожній області.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА