Інтерфакс-Україна
16:46 07.12.2012

Українці можуть допомогти жертвам порушень прав людини, написавши листи урядам країн і самим жертвам у рамках всесвітнього марафону

3 хв читати

Кожен українець протягом 7-10 грудня може зробити свій внесок у захист прав людини: взяти участь у масштабній щорічній акції Amnesty International - всесвітньому марафоні написання листів урядам країн, де порушуються права людини, й особисто жертвам порушення прав.

Як розповіла в п'ятницю на прес-конференції в Києві виконавчий директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур, марафон відбувається в 35 містах України в 48 місцях написання листів. Листи до урядів, за її словами, чинять тиск і призводять до зміни ситуації на краще, а листами до жертв порушення прав українці можуть висловити солідарність і підтримку.

Цього року героями марафону стали жертви порушення прав людини з України, Росії, Білорусі, Азербайджану, Гватемали, США та Тайваню.

За словами Т.Мазур, українець Яків Строган у 2010 році став жертвою катувань міліціонерів. Скаргу на жорстоке поводження досі не розглянуто, а замість цього стосовно нього порушено кримінальну справу. Я.Строган був героєм марафону минулого року, і вдалося змінити йому запобіжний захід з арешту на підписку про невиїзд. "Ми досягли певних результатів, але не завершили боротьби. Необхідно добитися проведення незалежного розслідування фактів жорстокого поводження", - зазначила виконавчий директор організації.

Героєм марафону з Білорусі став правозахисник Алєсь Бєляцький, засуджений до чотирьох із половиною років позбавлення волі за використання банківських рахунків на території Литви та Польщі для фінансування правозахисної діяльності організації "Вясна" у Білорусі. "У надзвичайно складних умовах Алєсь допомагав жертвам політичних переслідувань у Білорусі, відвідував табір біженців у Грузії після війни з Росією", - розповіла голова правління "Центру громадянських ініціатив" Олександра Матвійчук.

Учасниці російської групи Pussy Riot, засуджені до двох років колонії за виконання протестної пісні в московському храмі Христа Спасителя, обрані цього року героями марафону від Росії. Порушення прав людини в Азербайджані цього року демонструє журналіст Мехман Гусейнов, якого переслідують за висвітлення дій влади країни під час пісенного конкурсу "Євробачення". Роза Франка з Гватемали бореться за справедливість після жорстокого вбивства своєї дочки. Чіоу Хо-Шан з Тайваню засуджений до страти за свідченнями, отриманими шляхом катувань.

Також протягом правозахисної акції українці матимуть можливість написати лист на захист Гуссейна Альмерфеді з Ємену, який відбуває 10-річний термін у в'язниці Гуантанамо без попереднього судового розгляду. "Факт відсутності попереднього судового розгляду, умови та безстроковість ув’язнення людей у Гуантанамо підігрівали міжнародний скандал протягом багатьох років. Усупереч зусиллям міжнародного правозахисного співтовариства, уряд США досі не виконав своїх обіцянок щодо закриття в'язниці Гуантанамо", - розповів співкоординатор проекту "Без кордонів" Максим Буткевич.

"Ми закликаємо всіх долучитися до марафону написання листів. Центральна точка, куди можна прийти і написати листи, - книжковий магазин "Є" в Києві", - зазначила Т.Мазур. За її словами, якщо людина хоче написати листи, але у неї в місті немає "точки", то можна написати лист в електронному варіанті через організацію Amnesty International в Україні.

Активісти Amnesty International в Україні вп'яте долучаються до всесвітнього марафону написання листів. Із десяти справ, на захист яких писали люди у всьому світі минулого року, у п’ятьох випадках вдалося змінити ситуацію на краще. У 2011 році в Україні було зібрано майже 5 500 листів, написаних від руки, загалом у світі - понад 1 млн листів-звернень.

Amnesty International - всесвітній рух, що об'єднує понад 3 млн людей і більше ніж 150 країн, що виступають за припинення грубих порушень прав людини.

10 грудня - Міжнародний день захисту прав людини.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Іран в суді вимагає скасування рішення ради ІКАО щодо авіакатастрофи літака МАУ у 2020 році

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

Атака на Одещину: російські обстріли пошкодили фермерські господарства

Окупанти за добу втратили 1180 осіб та 208 од. автотехніки

Атака росіян "шахедами" по Запоріжжю призвела до пожежі та пошкодження будинків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА