Кримські татари мітингували з вимогою відновити права свого народу і припинити дискримінацію прав людини в Україні
Учасники загальнокримського мітингу, присвяченого міжнародному дню прав людини заявляють, що дискримінація прав людини і ігнорування необхідності відновлення Україною прав кримськотатарського народу є головними перешкодами на шляху розбудови в країні громадянського суспільства.
Про це йдеться в резолюції загальнокримського мітингу, що відбувся у понеділок на центральній площі Леніна в Сімферополі. Його організував меджліс кримськотатарського народу, громадські та політичні організації кримських татар. Мітинг відбувся під численними національними та кримськотатарськими прапорами, загалом у мітингу взяли участь близько 1,5 тис. осіб.
Також під час мітингу його учасники вимагали знайти і покарати винних у нападі на галявину протестів в селищі Молодіжне під Сімферополем і на територію майбутнього будівництва на соборну мечеть Сімферополя в ніч на 1 грудня.
У руках учасники акції тримали гасла: "Відновлення прав кримськотатарського народу - під егіду міжнародного співтовариства", "Права людини і права народу - невіддільні", "Ні!" дискримінації за національною ознакою".
Заявляючи про свою прихильність до цілей розбудови незалежної демократичної держави та її інтеграції до Європейського Союзу, мітингувальники заявили про те, що 2013 рік, рік головування України в ОБСЄ, має ознаменуватися затвердженням в українському суспільстві фундаментальних прав і свобод людини, кардинальною зміною відносини української держави до питань відновлення прав кримськотатарського народу", - йдеться в документі.
У зв'язку з цим, учасники мітингу закликали президента України підтримати ініціативу кримськотатарського народу, схвалену урядами країн-членів ОБСЄ та міжнародних організацій на проведення в 2013 році міжнародного форуму з питань відновлення прав кримськотатарського народу на своїй батьківщині, гарантування його безпеки та розвитку в Україні.
Учасники мітингу закликали всіх жителів Криму, незалежно від національності і віросповідання, об'єднати зусилля в сфері захисту прав людини і прав народу на благо Криму та його майбутнього.
Як зазначив журналістам перший заступник голови меджлісу кримськотатарського народу, президент всесвітнього конгресу кримських татар, депутат Верховної Ради Криму Рефат Чубаров, "досі не відновлено багато прав кримських татар. Не можна забезпечити свободу і права людини без дотримання прав народів. Усі ці права виписані під загальною декларацією прав людини та інших документів, зокрема міжнародного пакту про громадянські права".
При цьому, він зазначив, що в Криму кримські татари є найактивнішими в обстоюванні своїх прав, "тому що ми більше інших розуміємо, що якщо не ти, то ніхто за тебе не буде захищати твої права. Ти, твій сусід, друг ... всі інші мають об'єднатися, і тоді державу можна буде змусити поважати і дотримуватися прав людини.
Зокрема, одне з гасел мітингу - "Держава для людей, а не люди для держави".
10 грудня 1948 року ООН ухвалила Декларацію прав людини. У зв'язку з цим, щорічно в цей день відзначається міжнародний день прав людини.