Інтерфакс-Україна
18:05 19.12.2012

Україна наразi не готова до вимог РФ щодо входження до МС

2 хв читати
Україна наразi не готова до вимог РФ щодо входження до МС

Скасування вiзиту президента України Вiктора Януковича пов'язане з неготовнiстю українського керiвництва до вступу до Митного союзу, вважають полiтологи.

"Те, що сталося (скасування вiзиту В.Януковича - IФ), - це суто українська полiтика, специфiчне вiдображення наших особливих вiдносин iз Росiєю", - вважає директор Центру прикладних полiтичних дослiджень "Пента" Володимир Фесенко.

За його словами, цiлком очевидно, що було пiдготовлено проекти документiв для пiдписання, iнакше вiзит В.Януковича не планувався б.

"Але в останнiй момент вiзит зiрвався", - сказав експерт, зазначивши, що пiд час вiзиту, за рiзною iнформацiєю, планувалося пiдписання договору про вступ України до ЄврАзЕС, який є "своєрiдним передпокоєм до Митного союзу".

При цьому В.Фесенко зазначив, що юридично вступ України до Митного союзу одномоментно неможливий, i цьому мають передувати кiлька процедур, зокрема на законодавчому рiвнi.

"Думаю, що вiд нас вимагали полiтичної заяви, що ми рухаємося в напрямi Митного союзу", - зазначає В.Фесенко.

Вiн вважає, що Янукович i українське керiвництво поки що "не готовi до того, чого вiд нас хоче Росiя".

Експерт зазначив, що для України найвигiднiший варiант - часткова iнтеграцiя i на Схiд, i на Захiд.

Вiн зазначив, що часткова iнтеграцiя на рiвнi 1/3 товарообiгу України з ЄС i 35% товарообiгу з країнами Митного союзу була б iдеальним варiантом для України, однак "такий варiант не задовольняє, насамперед, Росiю. Вона ставить питання руба: або - або".

На думку незалежного експерта в питаннях енергетики Олександра Нарбута, вiзит В.Януковича до Росiї не вiдбувся, тому що українська влада "системного вибору на користь Митного союзу не зробила".

У свою чергу директор Агентства моделювання ситуацiй Вiталiй Бала зазначив, що для вступу України до МС вiдповiднi документи необхiдно ратифiкувати в парламентi, й висловив сумнiв у готовностi ухвалення такого рiшення.

"Об'єктивно сьогоднi не iснує причин, щоб у цiй Верховнiй Радi це було зроблено", - вважає експерт.

Як вiдомо, у вiвторок, 18 грудня, мав вiдбутися робочий вiзит президента України Вiктора Януковича до Росiйської Федерацiї, однак його було перенесено.

У прес-службi президента України нагадали, що темами зустрiчi президентiв України та Росiї було визначено актуальнi питання українсько-росiйського спiвробiтництва, насамперед в енергетичнiй i торговельно-економiчнiй сферах. Зокрема - вироблення взаємоприйнятного механiзму взаємодiї України з Митним союзом Росiї, Бiлорусi та Казахстану.

"Для успiшної реалiзацiї цих домовленостей необхiднi додатковi консультацiї на експертному рiвнi. У зв'язку з цим сторони домовилися про перенесення термiнiв вiзиту", - пояснила прес-служба президента України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міноборони відкриє перший ментальний центр для військових на базі колишнього елітного комплексу під Києвом

Росіяни за добу здійснили 124 обстріли прикордонних територій Сумщини, пошкоджено житлові будинки та об’єкти інфраструктури – ОВА

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у Гідропарку

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні кроки для відновлення миру та безпеки України та всієї Європи

Рубіо і Волц виступають за удар по іранських ядерних об'єктах, Венс і Габбард налаштовані обережніше

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

Рубіо повідомив Рютте, що за відсутності прогресу США відійдуть від "зусиль, спрямованих на посередництво в досягненні миру"

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

Дуда заявив про прагнення включити Польщу у французьку систему ядерного стримування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА