Міліція дасть оцінку діям штурмуючих Одеську міськраду та представників приватної охорони, які не пускали їх туди
Міліція проводить заходи щодо з’ясування всіх обставин п'ятничного штурму будівлі Одеської міськради.
Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у відділі зв'язків із громадськістю Головного управління МВС України в Одеській області, за цим фактом розпочато досудове слідство, в результаті якого буде надано правову оцінку діям обох сторін конфлікту: і штурмуючих, і представників приватної охоронної фірми, яка не пускала їх до будівлі міськради.
У міліції зазначили, що до міськради намагались увійти близько 30 осіб на чолі з народним депутатом України Павлом Кириленком, однак їх зупинили співробітники приватної охоронної структури, що забезпечує охорону та пропускний режим на цьому об'єкті.
"На знак протесту громадяни зламали вхідні двері, намагаючись увійти силою. У відповідь на таку поведінку охорона застосувала пожежний гідрант, розігнавши водою агресивний напад", - зазначили в міліції.
Постраждалих унаслідок цього інциденту немає.
Як передає кореспондент "Інтерфакс-Україна", наприкінці штурму представники ВО "Свобода" виламали двері до будівлі Одеської міськради й заштовхали в тамбур мерії кілька сміттєвих контейнерів.
Очевидці також зазначають, що коли охорона мерії поливала штурмуючих із брандспойта, вода також потрапила на начальника Головного управління МВС України в Одеській області Сергія Рєзнікова і на представників прокуратури Одеської області, які намагалися втихомирити штурмуючих.
Як повідомлялося, близько сотні представників ВО "Свобода" штурмували будівлю Одеської міськради, де у п'ятницю відбувається сесія. У бійці використовувався сльозогінний газ, вогнегасники та пожежні гідранти.
Причина протесту представників ВО "Свобода" - проект рішення міськради про перейменування близько десяти одеських вулиць, зокрема зміни назви вулиці Зоопаркової на вулицю Радянської Армії та перейменування вулиці Івана і Юрія Лип на вул. Пішеніна.
Разом із ВО "Свобода" міськраду штурмують представники підприємців ринку "Привоз" та інших організацій.
Мер Одеси Олексій Костусєв попросив втрутитися голову Одеської обладміністрації, міліцію і спецпідрозділ "Беркут".
У свою чергу прес-служба ВО "Свобода" повідомила, що штурм будівлі міськради розпочався після того, як на сесію не пустили народного депутата, члена фракції "Свободи", голову Одеської обласної організації Павла Кириленка.
"Охорона грубо порушила закон України "Про статус народного депутата України" та Конституції України й почала в жорсткій формі перешкоджати народному депутатові в його діяльності. Щоб допомогти своєму обранцеві, близько півтори сотні обурених активістів розпочали штурм міської ради. Однак охорона застосувала проти громади й народного депутата сльозогінний газ і водомети", - стверджують у "Свободі".
Як повідомлялося, Одеська міськрада мала намір перейменувати вулицю Івана та Юрія Лип, названу на честь борця за незалежність України та його сина - ідеолога українського націоналізму, на вулицю Пішеніна - на честь власника трьох млинів, які працювали в тому місці за царизму, Федора Пішеніна.
Перейменовано також буде вулицю Зоопаркову. Після прийняття цього проекту рішення вона називатиметься вул. Радянської Армії. Таку назву раніше мала інша одеська вулиця, нині Преображенська.