13:40 24.12.2012

Покупцям нерухомостi з 1 сiчня не слiд вiдмовлятися вiд техiнвентаризацiї - нотарiус

2 хв читати

Покупцям нерухомого майна у зв'язку зi скасуванням iз 1 сiчня 2013 року обов'язкової технiчної iнвентаризацiї рекомендується узгоджувати її проведення з продавцем нерухомостi, щоб переконається перед завершенням покупки у вiдповiдностi технiчних характеристик об'єкта, вважає приватний нотарiус Олександр Биченко.

"Закон передає людям самоконтроль за технiчним станом речi, яку вони купують... Пред'явити БТI якiсь претензiї у разi виникнення проблем iз придбаним житлом буде неможливо", - сказав О.Биченко на прес-конференцiї в агентствi "Iнтерфакс-Україна".

Заступник департамента держреєстрацiї речових прав на нерухоме майно Державної реєстрацiйної служби (Укрдержреєстр) Анатолiй Лещенко наголосив, що хоча i скасовується обов'язкова техiнвентаризацiя, нiхто не позбавляє права покупця звернутися до продавця з пропозицiєю її провести.

На думку керуючого партнера юридичної компанiї "Ол&Руст" Романа Хрустенка, багато продавцiв нерухомостi вiдмовлятимуться вiд проведення техiнвентарiзацiї. "У такому разi покупець отримає право провести повноцiнну експертизу того, що вiн купив, тiльки пiсля набуття права власностi", - зазначив юрист.

О.Биченко також нагадав, що реєстрацiя нотарiальної дiї та реєстрацiя виниклого майнового права має проводитися в один день. Якщо цього не зробити, наголошує нотарiус, наступного дня неможливо буде оформити майнове право.

"У реєстрах кожен вхiд вiдзначається з точнiстю до секунди. Кожен нотарiус має свiй пароль. До кiнця доби ми зобов'язанi реєструвати свої дiї, оскiльки управлiння юстицiї ведуть контроль, i нiхто не зважитися переводити цю дiю наступної доби", - сказав О.Биченко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

КЗРК підтверджує зобов'язання не переслідувати протестувальників і не вважає раніше поданий цивільний позов таким, що суперечить домовленостям

У "День тиші" в поліцію Києва надійшло 37 повідомлень про порушення, складено один адмінпротокол

"Метінвест" спрямує 17 млн грн на обладнання в Маріуполі ліжок з доступом кисню в стаціонарах для лікування хворих COVID-19

У Миколаєві проходять українсько-британські навчання "Warrior Watcher-2020"

Кінотеатрам дозволено працювати в "червоній" зоні карантину – Мінкультури України

"Метінвест" спрямує 17 млн грн на обладнання в Маріуполі ліжок з доступом кисню в стаціонарах для лікування хворих COVID-19

У Рівному підпалили автомобіль кандидата в депутати облради від "Слуги народу"

У Борисполі виявили мережу підкупу виборців, громадянам пропонували "віддати голос" за 500 грн – поліція

Арахамія знайшов під колесом автомобіля згорток, на місці працює поліція

Режисер Ахтем Сеітаблаєв озвучить аудіокнигу "справа Василя Стуса"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА