"Беркут" заблокував вхід до мерії Києва через натовп охочих прорватися до Попова у зв'язку з формуванням Громадської ради
Близько 20 бійців спецпідрозділу "Беркут" заблокували вхід до будівлі Київської мерії на Хрещатику у зв'язку з пікетом двох десятків представників громадських організацій.
Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", близько 20 беркутівців стежать за представниками громадських організацій, які намагаються увійти до будівлі мерії, щоб звернутися до голови КМДА Олександра Попова стосовно ситуації з обранням Громадської ради при КМДА, яке відбувалось у вівторок у приміщенні Головпоштамту.
Вхід до КМДА зачинений, до представників громадських організацій поки що ніхто не виходить. Водночас перед будівлею збираються нарядно вбрані люди, яких також не пускають до мерії.
Як стало відомо агентству, в колонній залі КМДА ввечері у вівторок має відбутися святковий захід, організований посольством Індії в Україні, але КМДА не має стосунку до цього заходу. Очевидно, це пов'язано з тим, що колонна зала КМДА здається в оренду на комерційних засадах.
Як повідомлялося, у вівторок у будівлі Головпоштамту на Хрещатику відбулися установчі збори Громадської ради при КМДА, на яких було обрано голову, секретаря і 40 членів ради. У зборах узяли участь 442 делегати. При цьому близько 200 із них, які представляли провладно налаштовані громадські організації, змогли об'єднатися та забезпечити обрання керівництва ради.
Це викликало обурення представників опозиційних організацій на чолі з представниками ВО "Свобода", внаслідок чого виникла бійка, і для реагування до будівлі прибули представники "Беркута".
При цьому до міліції надійшло повідомлення про мінування приміщення, в якому відбувалися збори. Ця інформація не підтвердилася.