Інтерфакс-Україна
12:44 01.02.2013

Затриманим радять не відмовлятися від гарантованої державою адвокатської допомоги

2 хв читати

Особам, затриманим за підозрою у cкоєнні злочину, не варто відмовлятися від допомоги адвоката, яку надає держава, сказав в ефірі програми "Соціальний статус - ваші права і пільги" директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський.

Він нагадав, що з 1 січня 2013 року згідно із законом "Про безоплатну правову допомогу" кожен затриманий протягом двох годин з моменту арешту гарантовано отримує професійного адвоката, послуги якого оплачує держава. "Навіть у випадку, якщо у вас є знайомий адвокат, не факт, що він перебуває поруч у момент арешту та зможе приїхати швидко. Адвокат же, наданий державою, щонайменше, на початковому етапі процесу не дозволить порушувати ваші права", - пояснив він.

А. Вишневський розповів, що правоохоронці мають викликати захисника із найближчого центру з надання правової допомоги. Сьогодні по всій Україні цілодобово і в безперебійному режимі працюють 27 таких центрів, що входять до сфери управління Міністерства юстиції.

"Якщо ж слідчі не викликають захисника або пропонують затриманому відмовитися від цих послуг і домовитися з "їхнім" адвокатом, значить тут щось негаразд", - додав він і пообіцяв, що інформацію про такі випадки фіксуватимуть та передаватимуть до Міністерства внутрішніх справ.

За словами А. Вишневського, відмовитися від запропонованої державою адвокатської допомоги затриманий може лише у письмовій формі в присутності цього адвоката. "Це зменшує ризик виникнення ситуацій, коли підозрюваного за допомогою психологічного чи навіть фізичного впливу переконують відмовитися від адвоката або змушують визнати провину у злочині, якого той не скоював", - пояснив він.

А. Вишневський також зазначив, що відмовитися від адвоката можна, а от замінити на іншого гарантованого державою захисника, на жаль, уже не вийде. Якщо підозрюваний не задоволений роботою безкоштовного адвоката, у нього є можливість поскаржитися безпосередньо в Координаційний центр із надання правової допомоги або в кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, які діють у кожному регіоні.

Він також зазначив, що з 1 січня 2014 року повноваження Координаційного центру з надання правової допомоги розширяться. "Безкоштовну вторинну правову допомогу надаватимуть адвокати не лише у кримінальних, а й у цивільних та адміністративних справах соціально незахищеним верствам населення", - пояснив А. Вишневський.

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 148 ворожих атак - Генштаб

Двоє цивільних зазнали поранень внаслідок атак російських дронів по Херсону – ОВА

Один цивільний загинув внаслідок ворожих артилерійських обстрілів Сумської області – ОВА

Робоча група опрацює розвʼязання питань щодо лікування поранених військовослужбовців у цивільних лікарнях - нардеп

Кабмін призначив мовним омбудсменом Олену Івановську

Комітет нацбезпеки рекомендував Кабміну підготувати зміни до законів для протидії використання вітчизняних засобів звʼязку Росією

Двоє загиблих та двоє постраждалих внаслідок ворожих обстрілів у Харківській області

Трамп не виключив, що його дедлайн для припинення війни РФ проти України зрештою може становити менше ніж 50 днів

Зеленський доручив уряду заснувати академічні стипендії пам'яті захисників та захисниць України

У Вінниці викрито й затримано хлопця, який за завданням ворога заклав вибухівку біля багатоповерхівки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА