14:35 20.02.2013

В Україні планується створити центри з контролю та профілактики захворювань - Богатирьова

2 хв читати
В Україні планується створити центри з контролю та профілактики захворювань - Богатирьова

Для того щоб важливість профілактики населення не залишалася лише декларацією, в країні планується створити центри з контролю та профілактики захворювань, заявила міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова.

"Це сприятиме суттєвому посиленню наших можливостей прогнозу та планування санітарних заходів запобіжного спрямування. Перші кроки в цьому напрямку вже зроблено: створено Український центр з контролю та профілактики соціально небезпечних захворювань", - сказала Р.Богатирьова під час гарячої лінії з читачами видання "Комсомольская правда в Украине", повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я України в середу.

"Я є твердим прихильником диспансеризації та регулярних профілактичних оглядів. Думаю, кожна людина, особливо та, що наближається до літнього віку, має робити це навіть не раз на рік, а кожні півроку", - заявила міністр охорони здоров'я України.

Враховуючи наявну статистику захворюваності, появу нових хвороб та перетворення старих хвороб на більш підступні форми, Р.Богатирьова вважає профілактичні огляди та диспансеризацію дуже актуальним питанням

На думку міністра охорони здоров'я, не слід забувати про той позитивний досвід, який існував у цій сфері за радянських часів, та переймати його, враховуючи деякі недоліки, що були пов'язані з гонитвою за кількісними показниками на шкоду якості.

"Підходячи до цього питання з позицій сьогодення, я хотіла б наголосити на тому, що диспансеризація і профілактика - це, без перебільшення, мільйони врятованих життів наших громадян", - зазначила Р.Богатирьова.

Керівник МОЗ висловила думку, що було б добре, якби вітчизняні законодавці ухвалили норму про обов'язкові профілактичні огляди, а роботодавці взяли на себе обов'язок організовувати та забезпечувати регулярні медичні огляди своїх співробітників.

Але головним популяризатором та пропагандистом обов'язкових оглядів громадян, за словами міністра охорони здоров'я, має стати сімейний лікар. "І це передбачено медичною реформою", - наголосила Р.Богатирьова. Адже, будучи лікарем всієї родини, сімейний лікар володіє унікальною інформацією про стан здоров'я декількох поколінь, зокрема про спадкові та набуті захворювання, і може скласти оптимальну програму профілактики для конкретного пацієнта.

На переконання міністра, спонукати громадян України уважніше та обережніше ставитися до власного здоров'я - завдання, яке виходить за рамки суто медичної проблеми.

"Вважаю за необхідне для України запозичити кращий досвід санітарно-просвітницької діяльності економічно розвинутих країн: пропаганда здорового способу життя, підтримка, зокрема матеріальна, зацікавленості людини в збереженні власного здоров'я, створення індивідуальної програми профілактики захворювань для кожного та інше", - наголосила міністр.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Лідери ЄС відхилили пропозицію Меркель і Макрона провести зустріч із Путіним

Штам коронавірусу "Дельта" вдвічі заразний за звичайний

Зеленський допускає проведення референдуму з Донбасу, якщо врегулювання конфлікту не вдасться досягти в нормандському форматі, з Росією і США

Видача Росією паспортів населенню ОРДЛО свідчить про те, що Росія порушує Мінські домовленості

Операція із захоплення "вагнерівців" не була операцією України

Зеленський готовий допомогти Києву розвивати інфраструктуру

Порошенко не був зацікавлений у закінченні війни - Зеленський

Зеленський має намір на зустрічі з Байденом обговорити укладення між Україною та США контракту або меморандуму у сфері оборони

Вступ України в НАТО є питанням безпеки, а не політики - Зеленський

Зеленський: РНБО - один із видів моєї зброї і я її застосовую

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА