Рада НБУ рекомендувала правлінню центробанку обмежити готівкові операції

Рада Національного банку України (НБУ) на засіданні 25 квітня затвердила низку рекомендацій правлінню, зокрема щодо встановлення обмеження на готівкові операції.
"З метою вдосконалення готівкових розрахунків та стимулювання зменшення частки готівки поза банками, НБУ рекомендовано вжити заходів щодо встановлення граничної суми готівкових розрахунків між підприємствами (підприємцями) і фізичними особами, а також готівкових розрахунків фізосіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню", - повідомляється на веб-сайті НБУ.
Як повідомлялося, обговорюється встановлення граничної суми готівкових розрахунків на рівні 150 тис. грн: рішення може бути ухвалене найближчим часом.
Крім того, Рада НБУ рекомендувала правлінню центробанку продовжити роботу з удосконалення процентних механізмів регулювання грошово-кредитного ринку, а також з розробки та впровадження додаткових заходів із підтримки економічного зростання країни.
Рада НБУ також визнала, що здійснення грошово-кредитної політики в січні-березня 2013 року дозволило виконати основну конституційну функцію НБУ - забезпечити стабільність грошової одиниці України.
"Ситуація на валютному ринку була прогнозованою. Обмінний курс гривні щодо долара США на міжбанківському валютному ринку за січень-березень 2013 року знизився на 0,56% - до 8,0974 грн/$. Стабільність грошової одиниці України сприяла зростанню довіри до неї з боку суб'єктів економіки", - наголошується в повідомленні.
Наступне засідання Ради НБУ заплановано на вересень 2013 року.