Інтерфакс-Україна
17:03 28.05.2013

Iталiйський постачальник каштанiв для висадки на Хрещатику має надати пояснення найближчим часом - український постачальник

3 хв читати

Iталiйська фiрма, в якої було закуплено саджанцi каштанiв для висадки на Хрещатику в Києвi, має надати пояснення найближчим часом, повiдомив директор ТОВ "Професiйний садiвник" Петро Кравець.

"Сьогоднi мiй представник зустрiчався з представником розсадника i передав йому офiцiйнi документи. Обiцяють до вечора дати вiдповiдь", - повiдомив П.Кравець журналiстам у вiвторок пiсля засiдання комiсiї Київської мiської ради з питань екологiчної полiтики.

Вiн пояснив, що ТОВ "Професiйний садiвник" закупило у фiрми Vivai Sandro Bruschi з мiста Пiстола ( Iталiя) 200 саджанцiв за цiною 4,9 тис. грн. Територiя розсадника становить 260 га.

При цьому ТОВ "Професiйний садiвник" також сплатило витрати з перевезення та розмитнення дерев, викорчовування старих дерев на Хрещатику та висадки 289 нових саджанцiв.

Пiд час купiвлi та висадки каштанiв дерева мали лише бруньки, i не можна було визначити, якого забарвлення будуть квiти, наголосив вiн.

"У мене є всi офiцiйнi документи, якi пiдтверджують, що дерева, якi ми завезли, закуплено в Iталiї, i що це каштани "Брiоттi" - наголосив П.Кравець.

За його словами, iншi 115 каштанiв iз 289, висаджених на Хрещатику, закупив спонсор у цього самого iталiйського постачальника.

Екс-директор комунального пiдприємства з утримання зелених насаджень Шевченкiвського району Олександр Цимбалюк повiдомив, що тендер проводився на закупiвлю 289 каштанiв на загальну суму 2,962 млн грн, i наразi ТОВ "Професiйний садiвник", що виграло тендер, сплачено лише аванс на суму 1,5 млн грн за закупiвлю 200 каштанiв i висадку 289. Ще 26 саджанцiв залишено для страхового резерву на випадок, якщо якiсь дерева не приживуться.

О.Цимбалюк назвав спекуляцiями повiдомлення про нiбито велику рiзницю в цiнi на звичайнi каштани та каштани сорту "Брiоттi". За його словами, ця рiзниця не перевищує 20%.

Вiн також повiдомив, що подав заяву про звiльнення з обiйманої посади за власним бажанням.

Як повiдомлялося, на Хрещатику цiєї весни було висаджено 289 саджанцiв каштанiв, iз них 115 було придбано за спонсорськi кошти, iншi - за рахунок коштiв мiського бюджету. Передбачалося, що з бюджету буде видiлено 980 тис. грн, але поки що постачальникам заплатили лише половину цiєї суми.

Передбачалося, що завезено саджанцi каштана м’ясо-червоного сорту "Брiоттi", але пiсля висадки виявилось, що дерева iншого сорту. В результатi експертизи, проведеної фахiвцями столичних ботанiчних садiв, з'ясувалося, що лише два каштани iз висаджених 289 є сорту "Брiоттi", 11 дерев належать до виду каштан кiнський голий (Aesculus glabra), який досi нiколи не висаджували на вулицях Києва, щонайменше 18 - належать до виду каштан кiнський звичайний (Aesculus hippocastanum), форма Баумана, який вiдрiзняється махровими квiтами та вiдсутнiй у колекцiях ботанiчних садiв Києва i також нiколи не був висаджений на вулицях української столицi.

Iншi є звичайними бiлими каштанами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Магістральний водогін на Миколаївщині реконструюють за EUR3,6 млн гранту від Impact Fund Denmark - Nefco

Обмеження електроенергії в суботу застосовуватимуться цілодобово

На Херсонщині дістали поранень четверо цивільних через ворожі обстріли

Уряд розширив повноваження громад щодо відновлення багатоквартирних будинків

Фінляндія, Швеція, Норвегія, Литва, Естонія та Нідерланди планують спільні закупівлі БМП

Запущено серійне виробництво українських дронів-перехоплювачів "шахедів" Octopus

СБС завдали удару по Саратовському НПЗ та сусідньому паливосховищу

Тіла загиблих воїнів Війська Польського перепоховали у Мостиськах на Львівщині

Зеленський підписав закон про 50 тис. грн на народження дитини та інші виплати на дітей

Апеляційний суд у грудні розглядатиме по суті справу за позовом УПЦ (МП) до Києво-Печерської лаври щодо розірвання договору оренди

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА