Інтерфакс-Україна
16:46 03.06.2013

Держгірпромнагляд позапланово перевірив понад тисячу атракціонів, на черзі - аквапарки

2 хв читати

Держгірпромнагляд позапланово перевірив понад тисячу атракціонів в Україні. Ті, що становлять небезпеку в експлуатації - демонтовані, найближчим часом перевірять аквапарки.

Як розповів у понеділок на прес-конференції в Києві заступник голови Держслужби держнагляду та промислової безпеки України Степан Дунас, виконуючи доручення Кабінету Міністрів, Держгірпромнагляд завершує позапланові перевірки суб'єктів господарювання, які експлуатують атракціони.

Загалом, за словами С.Дунаса, в Україні функціонують 1347 атракціонів, які належать до обладнання підвищеної небезпеки.

Наразі перевірено 1229 атракціонів та виявлено 1423 порушень правил їхньої експлуатації. Серед основних порушень, за його словами, запуск атракціонів без відповідного техогляду, відсутність експлуатаційного висновку, відсутність проведення щоденного огляду техніки. За результатами перевірок призупинено роботу 275 одиниць атракціонної техніки, до адмінвідповідальності притягнуто 79 власників атракціонів, демонтовано 22 атракціону, ще будуть демонтовані 68.

Що стосується Києва і області, то, за словами С.Дунаса, на цій території заборонено експлуатацію 20 атракціонів підвищеної небезпеки, серед яких атракціони в торгових центрах, парках "Позняки", "Молодіжному", "Деснянському", а також у Бучі Київської області.

Найбільше порушень і, відповідно, заборон експлуатації атракціонів після проведення перевірок було в Миколаївській, Донецькій та Одеській областях.

У комунальній власності перебувають близько 30% всіх атракціонів, і абсолютна більшість їх перебуває у приватній власності.

Стосовно ж випадків травматизму на атракціонах, то за словами С.Дунаса, за 2005-2012 рік було травмовано 32 людини і загинули семеро.

"У поточному році, на щастя, випадків травматизму на атракціонах не було",- сказав він, уточнивши, що відповідальність за порушення правил експлуатації покладається на власників таких атракціонів.

Розповідаючи про безпеку аквапарків в Україні напередодні літнього сезону, С.Дунас зазначив, що до перевірки аквапарків Держгірпромнагляд ще не дійшов.

"Ми завершимо перевірку атракціонів і поступово перейдемо до розважальних центрів і аквапарків", - наголосив він.

Він також уточнив, що аквапарки не підпадають під правила безпечної експлуатації атракціонів.

С.Дунас висловив співчуття з приводу того, що сума штрафу, яка покладається на власника атракціонів за порушення незначна і становить 510 грн.

За його словами, Держгірпромнагляд напрацьовує зміни до законодавства для посилення відповідальності та введення відповідальності юридичних осіб за порушення правил безпечної експлуатації.

Відповідаючи на запитання про те, чи безпечно користуватися атракціонами в Україні загалом, він сказав, що після перевірок рівень безпеки збільшився, оскільки були демонтовані атракціони підвищеної небезпеки, однак, він порадив надавати перевагу сучасним атракціонам.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Протилежні позиції Верховного суду щодо перевірки на плагіат дисертацій, захищених до 2014 року, створюють системну невизначеність - голова НАЗЯВО

Вітренку не подобається політика Міносвіти щодо реорганізації університетів і збільшення вартості за контрактне навчання

Вітренко: якщо матиму змогу, то братиму участь у наступних виборах ректора КНУ ім. Шевченка

Вітренко заперечує зв'язки з ексдепутатом Київради Комарницьким

Внаслідок серії ворожих ударів по Куп'янську постраждали четверо мирних мешканців

Росіяни ударили по Слов'янську з РСЗВ "Торнадо-С", загинув цивільний, ще троє дістали поранень

У Нікополі російський обстріл забрав життя 27-річної жінки

Близько 13:00 ворог завдав удару по території Сумської громади, загинули двоє людей

Вітренко подаватиме в суд, якщо НАЗЯВО не доведе наявність плагіату в його роботах

Ворог окупував Зірку на Донеччині та Білогорівку на Луганщині - DeepState

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА