Інтерфакс-Україна
09:46 04.06.2013

Правоохоронці продовжують розслідувати інцидент із нападом на журналістів на мітингу в Києві 18 травня

3 хв читати

Заступник начальника головного слідчого управління МВС України Олег Татаров зазначає, що слідство продовжує розслідувати інцидент з українськими журналістами Ольгою Сніцарчук і Владом Соделем на мітингу 18 травня в Києві, і просить надавати інформацію, яка може допомогти правоохоронцям.

За його словами, за цим кримінальним провадженням виконано дуже велику роботу, створено слідчо-оперативну групу з 45 осіб, проведено понад 200 процесуальних дій: допитів, одночасних допитів, оглядів, судово-медичних експертиз, одну особу притягнуто до кримінальної відповідальності. "Але слідство цим не обмежується. Ви знаєте, що провадження розпочато за частиною 2 статті 296 КК - це хуліганські дії, вчинені групою осіб, та за 171 статтею (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів - ІФ). Відповідно, слідство відпрацьовує і інших громадян, які могли бути причетні до скоєння кримінального правопорушення, і різні версії цього правопорушення", - зазначив О.Татаров.

Він нагадав, що 15 співробітників міліції притягнули до дисциплінарної відповідальності у зв'язку з цим інцидентом.

У свою чергу заступник начальника управління зв'язків із громадськістю МВС України Сергій Бурлаков зазначив, що якщо говорити про можливу бездіяльність, недбалість міліціонерів, то тоді йдеться про кримінальну відповідальність. "І якщо в діях співробітників міліції буде видно ознаки кримінального правопорушення, то цим уже займатиметься прокуратура", - додав він.

За його словами, коли наказ про притягнення співробітників МВС до дисциплінарної відповідальності з'явиться, то його буде оприлюднено в тих рамках, що не порушують закону в частині персональних даних. Буде інформація про те, до якої дисциплінарної відповідальності притягнуто співробітників міліції, і про їхні посади.

Присутній на засіданні перший заступник начальника Головного управління Генпрокуратури України Олександр Свірін наголосив, що систематично на рівні Генеральної прокуратури стан розслідування кримінального провадження за фактом нападу на журналістів заслуховується на оперативній нараді, як мінімум, у заступника генпрокурора, а то й у самого генерального прокурора.

Прес-секретар президента України, керівник міжвідомчої робочої групи Дарія Чепак повідомила, що на адресу робочої групи надійшло звернення "Телекритики", "Репортерів без кордонів", Інституту масової інформації з проханням розглянути цю справу і запросити на це засідання всі зацікавлені сторони. Вона запропонувала залучити до цього зібрання українські та міжнародні журналістські організації, які відреагували на цю ситуацію. "Я запропонувала б зробити окрему нараду, куди запросити міжнародних журналістів, Ольгу Сніцарчук і Влада Соделя, уповноважених осіб від правоохоронних органів", - сказала Д.Чепак.

За її словами, таке спеціальне засідання буде спрямоване на вивчення та обмін досвідом роботи на мітингах та інших масових заходах з точки зору безпеки журналістів.

Як повідомлялося, 18 травня вдень на вул. Великій Житомирській у Києві виник конфлікт між представниками опозиції та групою невідомих молодих людей спортивної статури, який згодом переріс у бійку. Молоді чоловіки почали кидатися пляшками з водою і камінням. У результаті декілька людей дістали тілесних ушкоджень.

Під час інциденту постраждала журналістка "5 каналу" О.Сніцарчук та фотограф видання "Коммерсант" В.Содель.

Бійка трапилася під час акції опозиції "Вставай, Україно!" (на Софійській площі) та мітингу під егідою Партії регіонів (на Європейській площі). Інцидент стався поряд із будівлею київського главку МВС, проте, за інформацією постраждалих журналістів, правоохоронці, які стояли поряд, ніяк не реагували на те, що відбувалося.

20 травня стало відомо, що керівництво ГУ МВС України в Києві призначило службове розслідування стосовно бездіяльності співробітників правоохоронних органів під час інциденту на вул. Великій Житомирській 18 травня.

23 травня у Верховній Раді було створено тимчасову слідчу комісію з розслідування фактів нападу на представників ЗМІ 18 травня в Києві.

Заступник начальника слідчого управління ГУ МВС України в Києві Валерій Симон 29 травня повідомив, що за бездіяльність на мітингу 15 міліціонерів притягнуть до дисциплінарної відповідальності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА