Інтерфакс-Україна
16:42 05.06.2013

Хорватія видаватиме візи українським туристам протягом п’яти днів

2 хв читати

Республіка Хорватія має намір забезпечити видачу віз українським туристам протягом не більше ніж п'яти днів, повідомив на прес-конференції в Києві в середу посол Хорватії в Україні Томіслав Відошевич.

"Ми зробимо все можливе, щоб позбутися перешкод на шляху до того, щоб усі охочі отримали візи. Ми сподіваємося, що візи не будуть перешкодою для відвідування Хорватії туристами", - сказав він.

За словами Т.Відошевича, візи для громадян України, які хочуть відвідати Хорватію не з метою туризму, а з інших причин, видаватимуться протягом десяти днів. У термінових випадках візи видаватимуться протягом трьох днів.

Крім того, він повідомив, що Хорватія планує протягом найближчого часу відкрити п'ять візових центрів: у Києві, Львові, Одесі, Донецьку та Харкові.

"Так ми дамо можливість отримувати візи громадянам України, які проживають у регіонах України", - сказав він.

При цьому акредитовані при посольстві туристичні агентства зможуть звертатися по отримання візи безпосередньо до посольства без звернення до візового центру.

Т.Відошевич також нагадав, що до 31 грудня 2013 року громадяни України, які мають шенгенську візу, зможуть в'їжджати до Хорватії без хорватської візи.

Водночас міністр туризму Хорватії Дарко Лоренцин зазначив, що Хорватія у 2013 році має намір зберегти туристичний потік з України на рівні 2012 року та прийняти близько 70 тис. туристів.

"За перший місяць дії візового режиму з Хорватією не було негативу в питанні отримання віз. Звернень по візи було навіть дещо більше, ніж за відповідний період 2012 року, хоча, з досвіду інших країн, які приєдналися до Євросоюзу, туризм у цих країнах знижувався на 10-20%. Ми хочемо зменшити цю негативну тенденцію", - сказав він.

Він також повідомив, що середні витрати українських туристів у Хорватії перебувають на третьому місці після витрат туристів зі США та Росії, які витрачають у Хорватії EUR115-120 на добу.

Як повідомлялося, термін дії рішення уряду Хорватії про тимчасове запровадження безвізового режиму для громадян України завершився 31 жовтня 2012 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський отримав 4,2 млн грн доходу від погашення внутрішніх облігацій і купив на них нові - декларація

ВАКС арештував з альтернативою застави в 4 млн грн прокурора Офісу генпрокурора, підозрюваного в підбурюванні до підкупу

Зеленський анонсував черговий візит української делегації до США та нові пропозиції в галузі оборони

ДТЕК повернув світло ще 153 тис. мешканців столиці після масованого обстрілу РФ

Двоє цивільних зазнали поранень через ворожі атаки на Сумщині

Компенсацій за програмою "єВідновлення" видано на 48,3 млрд грн

Київські ТЕЦ згідно з вимогами Генштабу ЗСУ мають необхідний захист першого етапу – КМДА

Ритуальна маска з Ліберії, весільний стілець з Кенії та хрест з Ефіопії: у Києві розпочала роботу виставка "Африка: директ"

Львів розпочне тестування альтернативних систем живлення на випадок блекауту

Путін заявляє, що Росія залишається в рамках домовленостей, досягнутих під час саміту на Алясці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА