14:45 28.06.2013

ПАРЄ повністю вилучила з резолюції про розмежування кримінальної та політичної відповідальності згадку про Україну, Тимошенко та Луценка

3 хв читати

Парламентська асамблея Ради Європи вилучила з резолюції про розмежування політичної та кримінальної відповідальності згадування про будь-яку конкретну країну, таким чином прибравши з тексту резолюції Україну і справи екс-прем'єра Юлії Тимошенко та екс-міністра Юрія Луценка.

За поправки, запропоновані комітетом із політичних питань та демократії, проголосували у п'ятницю в Страсбурзі під час літньої сесії ПАРЄ 79 депутатів із 86. Резолюцію ж було підтримано одностайно.

Раніше згідно з проектом резолюції, який підготував депутат від Нідерландів Пітер Омтзігт (Pieter Omtzigt), пропонувалося встановити, що в справах Ю.Тимошенко та Ю.Луценка було порушено принципи розмежування кримінальної та політичної відповідальності, і закликати українську владу забезпечити ефективну незалежність судової влади.

Зокрема, повністю виключено такий абзац: "Що стосується України, то кримінальні справи, порушені стосовно екс-прем'єра Юлії Тимошенко та колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, призвели до різкої критики з боку міжнародного співтовариства. Асамблея глибоко стурбована зловживанням системою кримінального правосуддя країни для переслідування політичних опонентів. Асамблея вважає, що в обох випадках було порушено принципи розмежування політичної та кримінальної відповідальності".

Під час обговорення було висловлено пропозицію, що резолюція повинна мати загальний характер без згадування конкретних країн та імен, а конкретно взятим країнам має бути присвячено окремі доповіді.

Таким чином, проголосована резолюція спрямована на те, щоб гарантувати політикам захист від кримінального переслідування за політичні рішення.

"Парламентська асамблея вважає, що демократія і верховенство права потребують того, щоб політики були надійно захищені від кримінального переслідування за свої політичні рішення. Політичні рішення підлягають політичній відповідальності, остаточне ж рішення належить виборцям", - наголошується резолюції.

Зміни стосувалися і прикінцевої частини резолюції. Зокрема, першим з'явився абзац, яким асамблея закликає "правлячу більшість у країнах-членах РЄ утриматися від зловживання національною системою кримінального правосуддя для переслідування політичних опонентів".

Уже після цього зазначено, що асамблея запрошує законодавчі органи тих держав-членів, чиє кримінальне законодавство, "як і раніше, містить широке зловживання службовим становищем, розглянути питання про скасування або зміну таких положень із метою обмеження сфери їх застосування відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії".

Повністю переписано абзац, згідно з яким раніше пропонувалося закликати українську владу вжити конкретних заходів для забезпечення ефективної незалежності судової влади, зокрема, шляхом виконання відповідних рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи та якнайшвидшого виконання в повному обсязі відповідних рішень Європейського суду з прав людини. У проголосованій резолюції згадування про Україну повністю зникло.

"Закликати компетентну владу тих держав-членів, які були засуджені (Європейським судом з прав людини - ІФ) за порушення ст. 18 Європейської конвенції з прав людини, вжити конкретних заходів для забезпечення ефективної незалежності судової влади та швидко і в повному обсязі виконати відповідні рішення Європейського суду з прав людини", - зазначено в ухваленій резолюції.

Крім того, ПАРЄ "запрошує компетентну владу тих держав-членів, конституції яких передбачають спеціальні процедури імпічменту за кримінальну відповідальність міністрів, гарантувати їх тлумачення і застосування з усією обережністю та суворістю, рекомендованою Венеціанською комісією".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

БЛОКАДУ ПУНКТУ ПРОПУСКУ "ЯГОДИН-ДОРОГУСЬК" ЗАВЕРШЕНО - КУБРАКОВ

Глава МВС на засіданні міністрів G7: Щодня фіксуємо близько 160 воєнних злочинів РФ

ДТЕК повернув світло у 120 знеструмлених унаслідок нічної атаки росіян приватних будинків Дарницького району Києва

Кулеба: Боротьба за рішення розпочати з Україною переговори про членство триватиме до останньої хвилини саміту ЄС 14-15 грудня

Київ і Братислава обговорили можливість постачання нафти до Словаччини через термінал в Одесі

Мокрий сніг і дощ очікуються по всій Україні найближчими днями, на дорогах ожеледиця

Втрати окупантів на сході України перевищують українські у вісім разів - Сирський

Глава МЗС Кулеба задекларував 1,1 млн грн доходів за 2021 рік і 1,3 млн грн доходів за 2022 рік

Окупанти обстріляли адмінбудівлю в Херсоні, без постраждалих - ОВА

Окупанти обстріляли Середину-Буду та 4 прикордонні села в Чернігівській і Сумській областях, без жертв

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА