Інтерфакс-Україна
17:20 08.07.2013

Майже половина поляків не знають, хто винуватці та жертви Волинської трагедії - опитування

2 хв читати

Близько половини громадян Польщі не знають, хто винуватець і хто жертви Волинської трагедії, про що свідчать дані опитування польського Центру вивчення громадської думки (CBOS) у рамках проекту "Важка пам'ять: Волинь-1943".

Згідно з даними дослідження, які наводить сайт Polonews із посиланням на Польське радіо, понад 47% респондентів не знають, хто коїв ці злочини і хто постраждав під час Волинської трагедії. 7% вважають, що винні німці або росіяни, а жертви - поляки.

Лише 2% дотримуються думки, що жертви були з двох сторін конфлікту.

Щодо сучасних відносин Польщі й України майже половина опитаних (46%) оцінюють їх як "і не погані, і не хороші", 18% вагаються з відповіддю. Добрими ці відносини називають 21%, поганими - 15%.

Спільна історія Польщі та України для більше ніж половини опитаних здається, скоріше, джерелом конфліктів, а не підставою для розвитку партнерських відносин. 54% вважають, що минуле ділить два народи, й лише чверть опитаних думають, що об'єднує.

Крім того, за даними опитування, протягом останніх п’яти років поляки стали більш песимістично налаштованими в питанні українсько-польських відносин. Так, порівняно з 2008 роком кількість позитивно налаштованих поляків знизилася на 12 пунктів - з 75% до 63%, збільшилася кількість осіб, які вважають примирення неможливим (з 13% у 2008 році до 21%).

Опитування проводилося в червні. Репрезентативна група - понад 1000 дорослих осіб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США постачатиме в Україну комплекси ПВО Patriot – Трамп

Пісторіус заявив, що його країна не постачатиме Україні ракети великої дальності Taurus – ЗМІ

Ворожі БпЛА атакували промислове підприємство в Чугуєві - мер

Зеленський на нараді з прем'єром обговорив майбутню конфігурацію виконавчої влади

МАГАТЕ зафіксувала інтенсивну стрілянину на території ЗАЕС в ніч на неділю

Російський дрон атакував медиків під час евакуації пораненого у Сумській області – ОВА

Сили оборони відбили з початку доби 152 ворожі атаки - Генштаб

Сенатор Грем закликав стежити за новинами про продаж зброї і арештовані російські активи - ЗМІ

Сенатор Грем закликав стежити за новинами стосовно продажу зброї і арештованих російських активів

Уряд представить у понеділок нові рішення шодо виплат матерям і забезпечення школярів – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА