Інтерфакс-Україна
10:46 10.07.2013

В Ялті введено жорстокі вимоги до порушників санітарного порядку

2 хв читати

В Ялті з початком реалізації проекту "Ялта - найчистіше місто в Україні!" введено жорстокі вимоги до порушників санітарного порядку

"Нині житлово-експлуатаційні організації складають 15-20 протоколів, приписів, штрафів на тиждень, які розглядає адмінкомісія виконкому й ухвалює рішення стосовно порушників. Переважно це жорсткі штрафні санкції, кошти від яких йдуть на поліпшення очищення міста від сміття", - сказав ялтинський міський голова Сергій Ілаш журналістам, коментуючи перші підсумки реалізації проекту "Ялта - найчистіше місто в Україні!".

За його твердженням, у боротьбі з порушниками правил утримання територій широко застосовується телефон 1550, за яким ялтинці та гості міста можуть звертатися із заявами щодо проблем міста, зокрема, порушень санітарної чистоти.

"Будь-який житель Ялти або відпочивальник може за телефоном 1550 повідомити про порушення санітарної чистоти міста. Рішення щодо таких сигналів керівництво міста ухвалює в екстреному порядку. Сьогодні ми вирішуємо, як заохочувати тих, хто небайдужий до таких порушень, це може бути з тих самих штрафів", - конкретизував С.Ілаш.

Градоначальник також не виключив, що оскільки в Україні наразі немає такої структури, як екологічна міліція, її роль могла б виконувати ялтинська муніципальна екологічна міліція, рішення про створення якої необхідно ретельно продумати, а головне знайти механізм фінансування.

"Одним із джерел такого фінансування могли б стати штрафи порушників санітарного порядку, інших порушень, пов'язаних з екологією", - уточнив С.Ілаш.

Мер також вважає, що має бути вироблено систему екологічних патрулів, до яких могли б увійти представники регіонів - волонтери, які перебувають до Ялти в літній сезон для підтримання чистоти міста.

"Важливим резервом могло б стати відродження добровільних народних дружин, одним із завдань яких і буде підтримання чистоти і порядку в місті", - акцентував С.Ілаш.

Він також повідомив, що сьогодні вивчається досвід деяких російських міст, де створено посади квартальних доглядачів.

"Досвід свідчить, що це могла б стати жорстка структура у боротьбі з різними санітарними порушеннями. У певних районах був би той, хто постійно контролював би санітарний стан", - уточнив С.Ілаш.

Міський голова також вважає, що в Україні давно назріла необхідність створення національного державного органу для координації дій із боротьби із сміттям.

"Єдина вертикаль у боротьбі за чистоту могла б стати ефективною, тому що на неї замкнулися б громадські екологічні організації, фахівці з екології, науковці, які займаються, зокрема, і проблемами чистоти Чорного моря", - зробив висновок С.Ілаш.

ОСТАННЄ

Попередньо шестеро цивільних постраждали внаслідок російської ракетної атаки на Черкаси - ОВА

Ефективність НАБУ і САП є важливою частиною шляху України до ЄС - Матернова

Російські дрони пошкодили пам'ятки архітектури в Одесі - ОВА

"Це не справжнє перемир'я" – речник МЗС України про пропозицію РФ

Умєров за результатами зустрічі у Стамбулі: 1200 людей взяли участь у гуманітарному обміні і ці обміни буде продовжено

Кабмін поклав на Міненерго функції із забезпечення формування держполітики у сфері управління зоною відчуження

Кабмін пропонує Раді погодити нові норми підтримки сімей з дітьми: підвищення виплат за народження, "єЯсла", "Пакунок школяра"

Кабмін пропонує Раді скасувати адмінвідповідальність за порушення вимог щодо заняття народною медициною

Кабмін пропонує Раді скасувати понад 60 інструментів держрегулювання господарської діяльності у різних сферах

Затвердили запуск грантового конкурсу в межах Brave1 щодо виробництва вибухових речовин в Україні - Свириденко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА