Кримськi податкiвцi вилучили сервер та документацiю на ФСК "Море", роботу пiдприємства паралiзовано
У керiвництвi ВАТ "Феодосiйська суднобудiвна компанiя (ФСК) "Море" (АРК) заявляють про блокування роботи пiдприємства у зв'язку з дiями податкiвцiв, що вилучили сервер та документацiю ФСК, i висловлюють стурбованiсть щодо загрози зриву реалiзовуваного компанiєю експортного контракту у вiйськово-технiчнiй сферi (ВТС) iз КНР, обсягом понад $300 млн.
Як повiдомив агентству "Iнтерфакс-Україна" генеральний директор ВАТ "ФСК "Море" Вiталiй Кривенко, минулої п'ятницi група спiвробiтникiв Сiмферопольського управлiння Мiнiстерства доходiв i зборiв АРК у складi близько 20 людей здiйснила на пiдприємствi "заходи з чинення тиску" на керiвництво та колектив ФСК, що намагається через суди повернути сформовану в 2009-2013 рр. заборгованiсть держави перед компанiєю з вiдшкодування ПДВ розмiром близько 95 млн грн.
"На пiдприємствi шокованi проведеним податкiвцями обшуком у стилi "шапiто" з наступним вилученням сервера i документацiї. Чомусь їм знадобилося перестрибувати, як зайцям, через турнiкети на прохiднiй ФСК, виштовхувати у шию спiвробiтникiв бухгалтерiї та фiнвiддiлу - переважно жiнок пенсiйного вiку. Людям важко пояснити, що сьогоднi для податкiвцiв це ймовiрно "звичайна" форма спiлкування", - зазначив В.Кривенко.
За його словами, ФСК "Море" завжди надає податковим органам усю запитувану ними документацiю, що стосується господарської дiяльностi компанiї, i у компанiї немає пiдстав для приховування вiн них якоїсь документацiї.
"Неприпустимiсть таких дiй податкiвцiв очевидна, навiть якщо податкова служба не пiдтверджує нарахування ФСК "Море" до вiдшкодування ПДВ на суму близько 740 тис. грн у березнi поточного року", - наголосив гендиректор.
"Ми очiкуємо адекватної реакцiї з боку органiв влади щодо цього iнциденту, тим паче, що в цьому разi блокування роботи ФСК "Море" ставить пiд загрозу забезпечення виконання українською стороною взятих на себе зобов'язань в однiй iз найважливiших сфер двостороннiх українсько-китайських вiдносин", - зазначив спiврозмовник агентства.
"Упевнений, що успiшне виконання найбiльшого в iсторiї українського вiйськового кораблебудування контракту з КНР перебуває у сферi особливої уваги не лише керiвництва України", - додав вiн.
ФСК "Море" - вiдомий у свiтi виробник швидкiсних суден iз легких сплавiв з динамiчними принципами пiдтримки, зокрема вiйськових, на пiдводних крилах, на повiтрянiй подушцi, на кавернi, глiсувальних.
Згiдно з рiшенням уряду України, в липнi 2012 року 100-вiдсотковий держпакет акцiй ФСК "Море" передано в управлiння держконцерну "Укроборонпром".
ФСК "Море" у 2010 роцi розпочала реалiзацiю контракту обсягом близько $350 млн на будiвництво малих десантних кораблiв на повiтрянiй подушцi (МДКПП) на замовлення КНР. У квiтнi 2012 замовнику передано перший МДКПП, побудований в Українi.