Інтерфакс-Україна
10:17 30.07.2013

МВФ має намір пильніше працювати з Україною через її борг у рамках програми пост-моніторингу

2 хв читати
МВФ має намір пильніше працювати з Україною через її борг у рамках програми пост-моніторингу

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) має намір внести Україну до програми пост-моніторингу з фондом за угодою stand-by, що минула 27 грудня 2012 року.

Як зазначається в повідомленні МВФ у вівторок, таке рішення рада директорів ухвалила за спрощеною процедурою без дискусії 26 липня.

Фонд пояснює, що головною метою пост-моніторингу є забезпечення пильнішого спостереження за політикою держав-членів, які мають суттєві кредити МВФ. У рамках пост-моніторингу частіше проводяться офіційні консультації з фондом з особливим акцентом на макроекономічну та структурну політику, що підтримує зовнішню стійкість.

МВФ нагадує, що 29-місячна програма stand-by у момент відкриття передбачала виділення SDR10 млрд ($15,2 млрд), проте Україна отримала лише два транші на SDR2,25 млрд (близько $3,4 млрд).

Станом на 30 червня 2013 року Київ був винен фонду SDR5,27 млрд (близько $8 млрд), або 383,8% від квоти країни.

Фонд зазначає, що розмір непогашеного кредиту України перевищує поріг 200% квоти, за яким зазвичай ініціюється пост-моніторинг. Перші такі консультації проводитимуться разом зі щорічними консультаціями за статтею IV (зобов'язання щодо валютного режиму), а розгляд українського питання на раді директорів фонду попередньо планується на грудень 2013 року.

Як повідомлялося, після завершення програми stand-by Україна намагалася проводити переговори з МВФ про нову угоду. Місія фонду працювала в Києві з 27 березня по 10 квітня. Згідно з неофіційними даними, за підсумками роботи місії до ключових проблемних питань (підвищення тарифів для населення, девальвація гривні в рамках підвищення гнучкості курсу) додалося питання скорочення дефіциту державних фінансів поточного року.

Попередня місія фонду за статтею IV відвідувала Київ у травні 2012 року, а рада директорів МВФ розглядала це питання 29 червня. За підсумками обговорення вона закликала владу України до поступового підвищення тарифів на газ і тепло, поліпшення платіжної дисципліни. Фонд також рекомендував Нацбанку фокусувати свою монетарну політику на підтримці цінової стабільності, зазначаючи, що поступове збільшення гнучкості обмінного курсу сприятиме пом'якшенню зовнішніх шоків, зміцненню резервів і збереженню конкурентоспроможності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

SkyUp Airlines запустила рейси з двох аеропортів Польщі

Окупанти вдарили по Чугуєву, загинула жінка – ОВА

Росія ударом 2 балістичних ракет по Одеському порту вбила 1 та поранила 8 працівників – Кулеба

Повітряні сили уразили командний пункт 3-го армійського корпусу ворога в Бахмуті – Генштаб

Розпочато розслідування за фактом розстрілу окупантами ще двох військовополонених на Покровському напрямку - прокуратура

Точицький виступив на відкритті виставки про Мазепу у Лаврі попри заяви Мінкультури про порушення в її організації

Суддя на мотоциклі в м. Дніпро на смерть збив пішохода - ДБР

Мерц закликав Китай підтримати західний план мирного врегулювання в Україні

Головна причина звільнення Остапенка - слабка позиція по повʼязаних з РФ релігійних організаціях, все інше технічне - Точицький

Точицький про заяви щодо тиску на "Софію Київську": я цього тиску не відчуваю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА