Інтерфакс-Україна
12:07 12.08.2013

Експерти погіршили оцінки зростання ВВП України у 2014 р. - МЕРТ

2 хв читати

Експерти в рамках консенсус-прогнозу в серпні погіршили прогноз зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2014 році на 1 процентний пункт порівняно з квітневими оцінками - до 2,3%, повідомляється на веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України, під егідою якого було складено консенсус-прогноз.

"Консенсусна оцінка темпів приросту реального ВВП у 2014 році становить 2,3%... Усереднене значення зростання споживчих цін (грудень до грудня) прогнозується на рівні 5,5% (варіація значення від 3,4% до 9,3%), цін промислового виробництва - 7,7% (показник варіюється від 4,1% до 12%) проти очікуваних на поточний рік 3,8% зростання споживчих цін і 6,7% - цін виробників промислової продукції", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, консенсусна оцінка зі зростання економіки України в середньому в 2015-2016 роках становить 4,3%, але розбіжність між мінімальним і максимальним значенням - 2,5 п. п., від 3% до 5,5%.

Водночас МЕРТ поки що утримується від оприлюднення даних консенсус-прогнозу в стандартній формі, зокрема, не розкривається інформація про прогнози динаміки ВВП поточного року.

Як повідомлялося, проект основних напрямів бюджетної політики на 2014 рік (бюджетної резолюції), внесений Кабміном навесні поточного року до парламенту, було побудовано на прогнозі зростання реального ВВП 3% при інфляції 8,3%.

Чинний прогноз уряду передбачає зростання ВВП у 2013 році на 2,5-3,4% при інфляції 4,8-6,1%. Однак, за даними Держстату, ВВП України в другому кварталі 2013 року знизився на 1,1% порівняно з другим кварталом 2012 року, що відповідає темпам зниження в I кварталі цього року. При цьому інфляція в січні-липні 2013 року становила лише 0,1%.

Згідно з прогнозом Міжнародного валютного фонду (МВФ), зростання ВВП України у 2013 році буде на нульовому рівні, а у 2014 році - 2,8%, за оцінками Світового банку, - 1% і 3% відповідно.

Серпневий консенсус-прогноз розрахований на базі матеріалів, наданих експертами МЕРТ, Інституту економіки та прогнозування НАН України, Науково-дослідного економічного інституту, Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту еволюційної економіки, Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва, Федерації роботодавців України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, представництва Міжнародного валютного фонду в Україні, Міжнародного центру перспективних досліджень, компанії "CASE Україна", Райффайзен Банку Аваль, The Bleyzer Foundation і Dragon Capital.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА