ЄС не підпише Угоду про асоціацію з Україною, якщо Тимошенко не буде звільнено, вважають юристи

Юристи вважають, що Європейський Союз не підпише Угоду про асоціацію, якщо не буде виконано рішення Європейського суду з прав людини у "справі Тимошенко" і екс-прем'єр України не буде звільнено.
"Я не допускаю підписання Угоди (про асоціацію між Україною та ЄС - ІФ), якщо Тимошенко не буде звільнено", - заявив посол України, юрист-міжнародник Володимир Василенко на прес-конференції у вівторок у Києві.
За його словами, звільнення Ю.Тимошенко - це "основна умова Європейського Союзу".
Як зазначив В.Василенко, справа Тимошенко - "це справа політичної відповідальності президента". За його словами, президент України Віктор Янукович має усвідомлювати, "що відсутність виконання рішення ЄСПЛ зводить нанівець усі євроінтеграційні прагнення України".
"Якщо він це проігнорує, то тоді він - не президент України", - заявив В.Василенко.
Як зазначив народний депутат III-VІ скликання Верховної Ради України Роман Зварич, рішення Європейського суду з прав людини щодо Ю.Тимошенко "вже давно набуло законної сили".
За його словами, відповідь держави буде абсолютно неадекватною, якщо до цієї справи держава ставитиметься формально і робитиме вигляд, що нічого не сталося".
Р.Зварич нагадав, що відповідно до закону України про виконання рішення ЄСПЛ, держава має самостійно забезпечити виконання рішень Європейського суду. Особі, щодо якої ЄСПЛ визнав, що рішення українського суду було несправедливим, "мають відновити всі її права, які вона мала до ухвалення того рішення, яке було оскаржено в ЄСПЛ".
"Тобто Юлію Володимирівну необхідно звільнити з в'язниці, вона має бути відновлена в тому юридичному статусі, який вона мала до ухвалення рішення з боку українських суддів", - заявив Р.Зварич.
За словами голови громадської організації "Українське юридичне товариство" адвоката Олег Березюка, суддя Родіон Кірєєв (суддя Печерського суду м. Києва, який ухвалив вирок про ув'язнення Юлії Тимошенко - ІФ) був ангажований і незаконно заарештував Ю.Тимошенко. Тому, на його думку, цього суддю необхідно покарати.
"Треба забезпечити Юлії Володимирівні справедливий суд Як це зробити: випустити її і провести справу по-новому", - зазначив О.Березюк. При цьому він уточнив, що має на увазі те, що в судовому порядку має бути закріплена відсутність складу злочину в "газовій справі" стосовно Юлії Тимошенко.
В.Василенко висловив переконання, що якщо рішення ЄСПЛ Україна не виконуватиме, то будуть з боку Європейського Союзу до української держави застосовані санкції, і "санкції можуть бути різними і дуже суворими".
У свою чергу, О.Березюк також повідомив, що наразі триває збір підписів під листом президенту України, в якому надано рекомендації щодо виконання рішення ЄСПЛ стосовно екс-прем'єра України.
За словами О.Березюка, цей лист, окрім учасників сьогоднішньої прес-конференції, підписали такі відомі юристи, як Микола Козюбра, адвокати Валентина Теличенко, Микола Сірий, Олександр Плахотнюк.
О.Березюк зазначив, що збір підписів під цим листом триває.