Інтерфакс-Україна
15:08 23.08.2013

Причина аварії на "Стиролі" - незадовільний технічний стан аміакопроводу, заявляють у Держгірпромнагляді

2 хв читати

Головною причиною аварії на заводі корпорації "Стирол" у м. Горлівці Донецької області став незадовільний технічний стан аміакопроводу, спричинений корозією навколишнього середовища, а також ерозією робочого середовища, повідомив начальник теруправління Держгірпромнагляду України в Донецькій області В'ячеслав Король.

"Після лабораторних досліджень з’ясувалося: в місці розриву (аміакопроводу - ІФ) 0,6 мм лише товщина стінки вийшла. А мала бути - 4 мм... Тобто це корозійне", - заявив В.Король у п'ятницю на брифінгу в Донецьку.

За його даними, аварійному аміакопроводу 29 років, правила його перевірки було розроблено ще в 1969 році. Вони передбачали перевірку аміакопроводу раз на чотири роки. "Лабораторія, яка перевіряла, робила діагностику цієї труби, аміакопроводу... Вона робила точково, а як можна зробити точково? Труба завдовжки 2,8 кілометра. Вони робили за методикою своєю, але методика ця - раз на чотири роки. А чому раз на чотири роки? Може, коли це був новий трубопровід, і дозволяло робити раз на чотири роки... Наше навколишнє середовище якось впливало на трубопровід? Була корозія. Всередині вимивало? Вимивало. І показало в моменті розриву 0,6-0,8 (мм - ІФ) товщину стінки", - повідомив В.Король.

Крім того, за даними начальника теруправління Держгірпромнагляду, проблемою стало те, що компенсатори, які, за правилами, мали розміщуватися в аміакопроводі, були розташовані за засувками. "В правилах зазначено: в аміакопроводі мають бути компенсатори. А компенсатори - вони існують, але вони за засувками. Аміак підперли двома засувками просто з одного і з іншого боків. А аміак має при температурі велике розширення", - сказав В.Король.

За його словами, експертна комісія рекомендувала притягнути до відповідальності 14 працівників підприємства, з них п’ятьох - здебільшого керівництво цеху, де сталася аварія, - звільнити з посад.

Також Держгірпромнагляд рекомендував концерну "Стирол" протягом найближчих трьох місяців здійснити ультразвуковий аналіз усіх труб на підприємстві.

Як повідомлялося, 6 серпня о 14:00 під час ремонту заводу №1 ПАТ "Концерн Стирол" сталася розгерметизація трубопроводу й викид рідкого аміаку. Внаслідок цього загинули шестеро людей, постраждали близько 30 робітників.

О 14:30 викид ліквідували сили аварійно-рятувальної служби концерну, влада заявила про відсутність загрози для жителів міста.

Концерн "Стирол" - один із найбільших вітчизняних виробників хімічної продукції. Ostchem - керуюча компанія, яка координує стратегію шести підприємств азотної хімії, що належать Group DF Дмитра Фірташа. Чотири з них розташовані в Україні: концерн "Стирол", "Сєверодонецьке об'єднання "Азот", черкаський "Азот", "Рівнеазот".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міжнародна реакція на ракетний удар РФ по Кривому Рогу: дипломатичні та політичні заяви засуджують агресію

Завершення аварійно-рятувальних робіт на місцях ворожих атак - Вілкул

Макрон може стати контактною особою Європи на переговорах з Путіним – ЗМІ

Унаслідок ракетного удару по Кривому Рогу постраждала 61 людина, серед них 12 дітей – ОВА

Генштаб спростував заяву РФ про удар по Кривому Рогу: ракета влучила у житловий масив, загинули щонайменше 16 осіб, серед них шестеро дітей

Унаслідок російської атаки на Кривий Ріг загинули 18 людей, серед них 9 дітей – влада

Ракета вибухнула у повітрі, щоб максимізувати кількість жертв у Кривому Розі – Вілкул

Посол США прокоментувала наслідок ракетного обстрілу по Кривому Рогу

Двоє поранених дітей в Кривому Розі у важкому стані, медики рятують їхні життя – райадміністрація

Міністри закордонних справ Чехії та Литви засудили ракетний удар по Кривому Рогу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА