У Києві близько 60 парковок працюють із грубими порушеннями - прокуратура
Через роботу нелегальних парковок бюджет Києва щомісяця недоотримує майже 17 млн грн, повідомляє у вівторок прес-служба прокуратури міста з посиланням на начальника управління прокуратури Назара Константинова.
За його словами, перевірка прокуратури та контролюючих органів виявила численні порушення в діяльності суб'єктів господарювання, які працюють у сфері послуг паркування.
"Порушуючи умови договорів, підписаних з КП "Київтранспарксервіс" на експлуатацію паркувальних майданчиків, комерційні структури самовільно збільшують кількість машиномісць, а також перевищують затверджений тариф на паркування. Більше того, деякі суб'єкти господарювання навіть після розірвання договору з комунальним підприємством продовжують нелегально експлуатувати паркувальні майданчики, стягуючи за це нелегальну плату", - йдеться в повідомленні прокуратури столиці.
У прес-службі зазначають, що перевірка встановила нелегальну роботу близько 60 паркувальних майданчиків у Києві, "доходи від яких - а це майже 17 млн грн щомісяця - осідають на рахунках комерційних структур, а не спрямовуються на розвиток інфраструктури міста".
М.Константинов акцентував увагу на тому, що в судовому порядку будуть розглянуті всі порушення, виявлені під час перевірок. "Тобто правомірність діяльності як державного підприємства, так і приватних структур розглядатиме суд. І ті власники нелегальних парковок, які сьогодні здійснюють провокації і намагаються таким чином підбурювати громадськість, власне, прагнуть уникнути відповідальності", - цитує прес-служба начальника управління прокуратури .
Прес-служба інформує, що прокуратура Києва вже подала 17 позовів до суду про розірвання договорів між КП "Київтранспарксервіс" та суб'єктами господарювання, які експлуатують паркувальні майданчики без належних правових підстав.
Тим часом у вівторок вранці кілька десятків підприємців пікетували будівлю Генеральної прокуратури України з вимогою припинити спроби рейдерських захоплень автостоянок. Учасники акції розповіли, що рейдери намагаються захопити близько 200 автостоянок і майданчиків для паркування, і все це відбувається "під патронатом" службових осіб підприємства "Київтранспарксервіс", що підписує угоди з підприємствами на право надання послуг із паркування.
У столичному главку міліції агентству повідомили, що в пікеті брали участь близько 40 осіб, акція відбулася спокійно, міліція нікого не затримувала.