13:23 02.09.2013

Перед уведенням утилізаційного збору попит на легкові авто зріс на 20-30% і створив дефіцит деяких моделей - експерти

2 хв читати

Клієнтський потік в автосалонах в очікуванні утилізаційного збору в серпні збільшився в середньому на 20-30% до попередніх місяців, повідомив директор із маркетингу великого оператора авторинку - Групи компаній "АІС" Сергій Боровик.

"Автомобілів вистачило, щоб задовольнити попит серпня. Ситуація у вересні залежатиме від динаміки ринку загалом", - зазначив він.

С.Боровик нагадав раніше оприлюднений прогноз, що у вересні-жовтні відзначатиметься певне охолодження ринку після зростання попиту в липні-серпні.

Він також зазначив, що введення утилізаційного збору значно не вплине на ціну легкових автомобілів у масовому сегменті (найсильніше з урахуванням коригувальних коефіцієнтів до базової ставки зростуть ціни на авто з дуже великими обсягами двигуна), а підвищення цін на 5-10 тис. грн на найпопулярніші моделі спостерігатиметься у вересні.

З урахуванням цього, за оцінкою С.Боровика, оператори ринку не очікували певного відкладеного попиту покупців у зв'язку з очікуванням можливого скасування коригувальних коефіцієнтів до базової ставки податку (5,5 тис. грн).

В автомобільному холдингу "Атлант-М" агентству також зазначили, що з травня до середини серпня обсяги продажу в дилерській мережі були рівними, в червні продаж просів, але ненабагато.

"Ажіотаж спостерігали в останню декаду серпня. Машини буквально розліталися. За деякими марками в нас уже дефіцит - маленький вибір Renault, Nissan. За цими марками на топові моделі черга, чекати треба понад місяць. У Skoda поки що в наявності автомобілі, але на деякі комплектації треба чекати. З Volkswagen ситуація схожа - склад тане на очах. Деяких моделей залишилися лічені штуки, практично всі Touareg розпродано", - повідомила бренд-менеджер компанії Юлія Кажарська.

Водночас у компанії також підтверджують думку, що клієнти не відкладали купівлі у зв'язку з очікуванням зниження базових ставок до утилізаційного збору.

"Усі, хто планував купівлю автомобіля цього року, постаралися встигнути його придбати та зареєструвати до 1 вересня", - зазначила Ю.Кажарська.

У компанії також дотримуються прогнозу короткострокового зростання ринку в серпні-вересні, який зміниться зниженням і стагнацією.

Як повідомлялось, у 2012 році ринок легкових автомобілів в Україні скоротився на 1,4% до 2011 року - до 217,58 тис. од., а поточного року з урахуванням уведення у квітні спеціального мита на імпорт наймасовіших авто й утилізаційного збору з 1 вересня поточного року експерти прогнозують, зокрема, скорочення ринку на 10-15%.

Суми утилізаційного податку становитимуть для нових легкових автомобілів (залежно від об'єму двигуна) від 4,73 тис. грн до 30,25 тис. грн, для нових комерційних вантажних автомобілів і автобусів (залежно від повної маси) - від 8,8 тис. грн до 14,74 тис. грн.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський призначив послів у Молдові та Уругваї

Зеленський: захист України означає захист стратегічних ресурсів

Ще на семи напрямках окупанти продовжують атакувати - Генштаб

Найбільше боєзіткнень відбулось на покровському та курському напрямках – Генштаб

Шмигаль: наполягаємо, що всі заморожені російські активи мають бути конфісковані й передані на користь України

Зеленський анонсував низку дипломатичних зустрічей на рівні команд Офісу президента та адміністрації Трампа

Сибіга на зустрічі з головою Військового комітету НАТО Драгоне: Посилюючи Україну, союзники посилюють і самих себе

У застосунку Резерв+ запрацювало автоматичне продовження відстрочок

Глави МЗС України та Перу обговорили зміцнення політичного діалогу

Зеленський: В районах Курської операції нові штурми, значна кількість окупантів знищена

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА