Інтерфакс-Україна
14:06 02.09.2013

Німеччина зацікавлена в європейській інтеграції України - посол Клімкін

2 хв читати

Посол України в Німеччині Павло Клімкін заявляє, що абсолютна більшість німецьких політиків внутрішньо погодилися, що в майбутньому Україна має бути членом ЄС.

В ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", зробивши таке твердження, П.Клімкін сказав: "Для Німеччини критично важливий напрямок руху України, Німеччина готова допомагати, але розуміє, що реформи потребують часу. Їх можна прискорити, їм можна і треба допомагати, але через них не можна перестрибнути".

Відповідаючи на запитання, чому у такому разі офіційний Берлін не демонструє такої позиції, український дипломат пояснив, що є декілька причин.

"Причина перша полягає в тому, що певна частина німецьких громадян боїться розмивання ЄС, втрати того звичного світу, який завжди у них був. Водночас багато хто розуміє, що цей світ усе одно дуже швидко змінюється. Друга - в тому, що під час фінансової кризи важко переконати в необхідності фундаментальних реформ в ЄС, а прийняття України без фундаментальних реформ у сфері сільського господарства або регіонального розвитку буде важким", - конкретизував він.

Відповідаючи на уточнювальне запитання про те, що йдеться не про членство, але про політичний сигнал, П.Клімкін зазначив, що політичний сигнал для ЄС "фактично є політичним зобов'язанням щодо подальшого прийняття".

"Вони розуміють політичний сигнал щодо європейської перспективи трохи інакше, ніж його розуміють у нас. Якщо сказано, що Україна буде членом ЄС, то з погляду ментальності та реальних дій внутрішню машину ЄС буде перебудовано на послідовний рух України в напрямі саме членства", - розповів про німецьке бачення український посол.

Співрозмовник агентства зазначив, що для Німеччини, яка "була і є центральноєвропейською державою, на відміну від багатьох інших держав Європи, зрозуміло, що Україна має належати до об'єднаного європейського континенту".

"Це має певне емоційне навантаження. Скажімо, в Португалії той факт, що відстань від Берліна до Парижа та відстань від Берліна до Києва - однакова, ніякої принципової ролі не відіграє. У Німеччині, яка має інший історичний контекст, цей факт відіграє дуже велику роль. І німецький бізнес, і німецький політикум розуміють, що майбутня політична та економічна взаємодія з Україною - ця взаємодія двох держав, які належать до однієї цивілізації, до однієї ментальності та мають одні корені", - розповів П.Клімкін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна розраховує, що 19-й пакет санкцій ЄС стосуватиметься капітанів тіньового флоту РФ та ВПК, – радник Зеленського

Окупанти завдали удару по центру Сум, попередньо без постраждалих, вибито близько 50 вікон

Початок тижня в Україні буде теплим, на півдні спека, майже скрізь дощі з грозами

Окупанти 19 разів обстріляли міста і села Донецької області за добу, загинули 2 мирних жителів

Окупанти майже 70 разів обстріляли міста і села Сумської області, загинули 2 мирних жителів, 4 поранені

ППО ліквідувала 78 з 83 ворожих БпЛА

Зеленський в День медика: Завдяки вам життя продовжується

Два тіла знайшли на місці зруйнованого в Степногірську будинку

Через російські обстріли на Херсонщині вісім постраждалих, серед них дитина

Падіння уламків ворожих БпЛА спричинили пошкодження житлової інфраструктури на Полтавщині - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА