Інтерфакс-Україна
09:13 06.09.2013

Неспроможність ЄС адекватно реагувати на поведінку Росії може спровокувати подальше посилення тиску на країни Східного партнерства - резолюція ЄНП політасамблеї

2 хв читати

Політична асамблея Європейської народної партії ухвалила резолюцію, в якій закликає Росію припинити маніпуляції та шантаж" стосовно країн Східного партнерства й наголошує на "відповідальності ЄС за захист" своїх партнерів.

Резолюцію під назвою "Про російський тиск на країни Східного партнерства" ухвалено в четвер у Брюсселі на політичній асамблеї ЄНП.

У преамбулі резолюції стверджується, що проект Східного партнерства опинився "під загрозою відтоді, як Росія продовжує нарощувати тиск на сусідні країни".

Зокрема, таким тиском названо торговельний спір з Україною і Молдовою, "загрози національним інтересам Вірменії, що змусило Вірменію (прийти) до Митного Союзу". "Крім того, ця діяльність супроводжується масованою інформаційною кампанією з боку Росії, мета якої - дискредитація переваг угоди про асоціацію з ЄС, так само як і на основних прихильників інтеграції в ЄС", - заявляє ЄНП.

Крім того, ця політична сила стверджує, що керівництво Росії використовує Євразійський союз як інструмент, спрямований на запобігання поглибленню інтеграції сусідніх країн із Європою з метою утримати їх у ролі російських держав-сателітів". "Послідовне розширення ЄС привело країни Східного партнерства ближче до ЄС, і їхні безпека, стабільність і процвітання дедалі більше впливають на ЄС. ЄНП переконана, що ця неприйнятна поведінка Росії матиме негативний вплив на відносини Росії та ЄС", - ідеться в резолюції.

У зв'язку з цим Європейська народна партія "наполегливо закликає Російську Федерацію припинити використання маніпуляцій і шантажу та застосувати принцип суверенної рівності, невтручання у внутрішні справи та доброї співпраці між державами".

ЄНП також засуджує "тиск, вчинений Росією на уряд Вірменії, і висловлює жаль у зв’язку з рішенням президента Вірменії приєднатися до Митного союзу, що підриває досягнення Вірменії в напрямі ЄС".

Водночас ЄНП висловлює рішучу підтримку Україні та Молдові, які, незважаючи на тиск, продовжують реалізовувати порядок денний європейської інтеграції".

У зв'язку з цим ЄНП закликає президента України Віктора Януковича "виконати необхідні критерії, які дадуть змогу ЄС підписати угоду про асоціацію з Україною у Вільнюсі на саміті Східного партнерства в листопаді".

Крім того, ЄНП занепокоєна заявою прем'єр-міністра Грузії щодо "невизначеної позиції стосовно МС і закликає Грузію продовжувати свою політику європейської інтеграції".

Водночас ЄНП наголошує на відповідальності ЄС "діяти та захищати країни Східного партнерства. "І Європейська Комісія, і зовнішня Європейська служба мають зайняти сильніші позиції. Неспроможність ЄС адекватно реагувати на поведінку Росії може спровокувати подальше посилення тиску з боку Росії на країни Східного партнерства, з негативними наслідками для майбутнього розвитку Східного партнерства", - заявляє ЄНП.

Європейські народники також зазначають, що членство в МС несумісне з укладенням угоди про асоціацію, зокрема про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єврокомісія хоче прискорити процес відмови у притулку в ЄС вихідцям із "безпечних країн"

Бельгія надасть Україні 150 млн євро технічної допомоги в межах проєкту BE-Relieve Ukraine

Президент Фінляндії обговорив із Зеленським ситуацію на фронті

Мінрозвитку підготувало зміни до правил перевезення домашніх тварин

Поліцейські повідомили про підозру підліткам, причетним до вбивства жителя Прикарпаття

Омбудсман України звернувся до ООН та МКЧХ у зв'язку з черговим розстрілом полоненого

Чеська гуманітарна організація "Людина в біді" допомагатиме з відновленням бізнесу на Херсонщині

Зеленський підписав євроінтеграційний закон про хміль та хмелепродукти

ГУР отримало вертоліт Sikorsky S-76A для здійснення медичної евакуації

Антикорупційні органи повідомили про нову підозру ексзаступнику керівника Офісу президента Смирнову

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА