Інтерфакс-Україна
16:56 09.09.2013

У ДПтС наполягають, що законність усіх дій її співробітників стосовно Тимошенко підтверджено рішеннями національних судів та ЄСПЛ

2 хв читати

У Державній пенітенціарній службі (ДПтС) зазначають, що згідно з рішенням Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 30 квітня 2013 року в справі Тимошенко проти України визнано, що не мало місця порушення ст. 3 Європейської конвенції з прав людини стосовно нібито побиття екс-прем'єра Юлії Тимошенко під час її перевезення до лікарні 20 квітня 2012 року й ефективності розслідування скарг із цього приводу.

"Також повторно інформуємо, що прокуратура Харківської області ухвалила рішення про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно службових осіб Качанівської виправної колонії (№54) за відсутністю в їхніх діях складу злочинів", - зазначено в повідомленні ДПтС, оприлюдненому її прес-службою в понеділок.

ДПтС також зазначає, що тим самим рішенням ЄСПЛ скаргу Ю.Тимошенко щодо цілодобового відеонагляду за нею визнано також неприйнятною.

"Таким чином, законність усіх дій співробітників ДПтС стосовно засудженої Ю.Тимошенко (зокрема, щодо транспортування до лікарні, здійснення відеонагляду, забезпечення права на побачення, телефонні розмови, прогулянки та щодо нерозголошення конфіденційної інформації) було підтверджено рішеннями і національних судів, і рішенням Європейського суду з прав людини", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Як повідомлялося, захист Ю.Тимошенко заявив про наміри направити генеральному прокурору Віктору Пшонці ще одну скаргу про побиття екс-прем'єра 20 квітня 2012 року. Дочка екс-прем'єра Євгенія повідомила, що всі необхідні докази факту побиття Ю.Тимошенко зібрав Комітет Ради Європи із запобігання катуванням, і саме звіт цього комітету і є доказом застосування насильства до екс-прем'єра Ю.Тимошенко. За словами Є.Тимошенко, ці матеріали також буде направлено найближчим часом в ЄСПЛ.

"Ми вимагаємо як сім'я, щоб цих людей, які були причетні до цього насильства і факту побиття, нині було покарано, щоб вони понесли відповідальність. Сьогодні ми передаємо заяву про злочин і притягнення до відповідальності всіх причетних осіб до Генеральної прокуратури України", - сказала Є.Тимошенко в понеділок.

Печерський райсуд Києва 11 жовтня 2011 року засудив Ю.Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією в 2009 році. 5 серпня її заарештували на засіданні суду і тримали в Київському СІЗО. З кінця грудня 2011 року екс-прем'єра перевели до Качанівської виправної колонії в Харкові.

27 квітня 2012 року в ЗМІ було опубліковано фотографії гематом на тілі Ю.Тимошенко, зроблені 25 квітня. За твердженням екс-прем'єра, ці тілесні ушкодження їй завдали співробітники колонії, що примусово доправляли її в лікарню 20 квітня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Харків знов під атакою ворожих БпЛА, на одному з місць влучань пожежа – мер

Україна зараз в значно кращій позиції у війні, ніж минулого року – головнокомандувач сил НАТО у Європі

Сибіга провів зустріч з Рубіо, поінформував порушення Росією енергетичного перемир'я

РФ використає будь-яку паузу в бойових діях, щоб відновити свою армію - голова Комітету Сенату США

Канада запровадить 25% мита на весь імпорт автомобілів з США, які не відповідають угоді про вільну торгівлю

Сибіга подякував главі МЗС Південної Кореї за допомогу Україні на $ 100 млн

"ДОТ" презентувала виробникам безпілотних систем демоверсію IT-системи DOT-Chain Defence

Зеленський заслухав доповідь військових про перебіг Курської операції

Сибіга в НАТО буде говорити про тиск на РФ, щоб змусити розпочати справжній діалог та про гарантії безпеки

Апеляційна палата ВАКС послабила вирок судді Чаусу до 8 з половиною років ув'язнення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА