Інтерфакс-Україна
16:56 09.09.2013

У ДПтС наполягають, що законність усіх дій її співробітників стосовно Тимошенко підтверджено рішеннями національних судів та ЄСПЛ

2 хв читати

У Державній пенітенціарній службі (ДПтС) зазначають, що згідно з рішенням Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 30 квітня 2013 року в справі Тимошенко проти України визнано, що не мало місця порушення ст. 3 Європейської конвенції з прав людини стосовно нібито побиття екс-прем'єра Юлії Тимошенко під час її перевезення до лікарні 20 квітня 2012 року й ефективності розслідування скарг із цього приводу.

"Також повторно інформуємо, що прокуратура Харківської області ухвалила рішення про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно службових осіб Качанівської виправної колонії (№54) за відсутністю в їхніх діях складу злочинів", - зазначено в повідомленні ДПтС, оприлюдненому її прес-службою в понеділок.

ДПтС також зазначає, що тим самим рішенням ЄСПЛ скаргу Ю.Тимошенко щодо цілодобового відеонагляду за нею визнано також неприйнятною.

"Таким чином, законність усіх дій співробітників ДПтС стосовно засудженої Ю.Тимошенко (зокрема, щодо транспортування до лікарні, здійснення відеонагляду, забезпечення права на побачення, телефонні розмови, прогулянки та щодо нерозголошення конфіденційної інформації) було підтверджено рішеннями і національних судів, і рішенням Європейського суду з прав людини", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Як повідомлялося, захист Ю.Тимошенко заявив про наміри направити генеральному прокурору Віктору Пшонці ще одну скаргу про побиття екс-прем'єра 20 квітня 2012 року. Дочка екс-прем'єра Євгенія повідомила, що всі необхідні докази факту побиття Ю.Тимошенко зібрав Комітет Ради Європи із запобігання катуванням, і саме звіт цього комітету і є доказом застосування насильства до екс-прем'єра Ю.Тимошенко. За словами Є.Тимошенко, ці матеріали також буде направлено найближчим часом в ЄСПЛ.

"Ми вимагаємо як сім'я, щоб цих людей, які були причетні до цього насильства і факту побиття, нині було покарано, щоб вони понесли відповідальність. Сьогодні ми передаємо заяву про злочин і притягнення до відповідальності всіх причетних осіб до Генеральної прокуратури України", - сказала Є.Тимошенко в понеділок.

Печерський райсуд Києва 11 жовтня 2011 року засудив Ю.Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією в 2009 році. 5 серпня її заарештували на засіданні суду і тримали в Київському СІЗО. З кінця грудня 2011 року екс-прем'єра перевели до Качанівської виправної колонії в Харкові.

27 квітня 2012 року в ЗМІ було опубліковано фотографії гематом на тілі Ю.Тимошенко, зроблені 25 квітня. За твердженням екс-прем'єра, ці тілесні ушкодження їй завдали співробітники колонії, що примусово доправляли її в лікарню 20 квітня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дипломати та економісти вважають, що Путін переграв Трампа і Трамп спробує переконати Україну прийняти вимоги Путіна

Мерц, Мелоні, фон дер Ляєн та Стубб в цілому задоволені розмовою з Трампом про його спілкування з Путіним

ЄС ухвалить 17-й пакет санкцій у вівторок, 18-й на підході – голова МЗС Естонії

З початку доби Сили оборони відбили 156 ворожих атак - Генштаб

Трамп та Путін не обговорювали часові рамки можливого припинення вогню між Росією та України – помічник Путіна

Зеленський закликає не розмивати пропозицію про припинення вогню та посилити санкції проти РФ за відмову від нього

Харківський шпиталь продовжує збір на комп'ютерний томограф, попри обіцянку МОЗ замінити зіпсований

Зеленський про обмін військовополонених: Україна не підтримує підходу міняти дітей на військових

Зеленський впевнений у запровадженні Європою санкцій проти РФ, і що з США треба працювати, щоб вони зробили те ж саме

Україна розглядає Туреччину, Ватикан або Швейцарію як майданчики для переговорів з РФ, США та ЄС – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА