Секвестр держбюджету потребує обережного підходу - перший заступник голови МЕРТ
До розгляду питання секвестру державного бюджету необхідно підходити обережно, враховуючи ризик виникнення заборгованості перед комерційними підприємствами, вважає перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта.
"У середині вересня говорити про секвестр бюджету треба дуже обережно, враховуючи, що на сьогодні вже проведено тендери й укладено контракти. Якщо ми скорочуємо видатки, то необхідно бути обережним, щоб таке скорочення не призвело до зростання бюджетної кредиторської заборгованості, яка створює свої проблеми для економіки", - сказав він під час круглого столу в Києві у вівторок.
"Стосовно скорочення бюджету - це сьогодні робити небезпечно і треба робити дуже обережно, тому що це може призвести до поганих наслідків", - додав він.
Як повідомлялося, в Мінфіні України вважають за доцільне розгляд питання секвестру держбюджету за підсумками вересня, якщо ситуація з надходженнями надалі погіршуватиметься.
Говорячи про поточні надходження до держбюджету, В.Максюта констатував, що вони гірші, ніж прогнозувалося: одним із ключових чинників впливу стала цінова динаміка, яка суттєво нижча за урядові очікування.
"Очевидно, річний прогноз (надходжень до бюджету - ІФ) буде гірше, ніж закладався", - сказав він.
При цьому перший заступник голови МЕРТ відзначив неповноцінність сформованої структури економічних джерел формування дохідної частини бюджету: здатність активно формувати додану вартість демонструють переважно підприємства торгівлі та надання фінансових послуг.
"Якщо ми хочемо отримувати доходи зі структури, що склалася на сьогодні, то ми постійно матимемо проблеми з доходами. І постійно позичатимемо, щоб перекривати недонадходження доходів", - сказав він.