Інтерфакс-Україна
11:36 13.09.2013

За півроку кількість шахрайств в Інтернеті збільшилася вдвічі - представник МВС

2 хв читати

За шість місяців поточного року виявлено близько 2 тис. випадків шахрайства в мережі Інтернет. Це майже стільки само, скільки було зафіксовано за весь 2012 рік. Про це в програмі "Соціальний статус - ваші права та пільги" на телеканалі Tonis розповів начальник відділу боротьби зі злочинами у сфері електронної комерції Управління боротьби з кіберзлочинністю МВС України Олег Заворотний.

За його словами, в Україні найбільш актуальні дві шахрайські схеми: продаж товарів через мережу зі 100-відсотковою передоплатою та ненадання таких послуг, а також фінансові піраміди. "Піраміди - найбільш соціально небезпечний вид шахрайства, оскільки він пов'язаний із великою кількістю потерпілих та зі значними сумами збитків. За статистикою, вкладникам повертають до 40% коштів, але кожен потерпілий сподівається на повернення 100%", - прокоментував Олег Заворотний.

При цьому він зазначив, що в Україні все ще немає закону, що забороняє діяльність фінансових пірамід. "Це майнові злочини. І відсутність заяви від потерпілого не дозволяє розпочати кримінальне провадження. Тобто справа відкривається лише після звернень потерпілих до міліції, після того, як піраміда розвалилася", - пояснив він.

Проте, за його словами, у правоохоронних органів є ефективні механізми протидії інтернет-шахрайству. "У червні поточного року МВС проводило операцію під умовною назвою "Трикстер", тобто шахрай у мережі. Вона засвідчила, що активізація зусиль, спрямованих безпосередньо на протидію такому виду шахрайства, приносить свої плоди. Лише за місяць ми зареєстрували 593 заяви за фактом здійснення шахрайства та встановили 112 осіб - злочинців, які їх здійснювали", - зазначив представник МВС.

На його думку, доки в країні розробляється відповідна законодавча база, безпека інтернет-користувачів значною мірою залежить від них самих. Олег Заворотний зазначив, що в гонитві за дешевизною та отриманням надприбутків громадяни часто забувають про власну безпеку. "Має насторожувати відсутність на сайті фактичної адреси розміщення суб'єкта господарської діяльності, вимоги надати за товар або послугу 100-відсоткову передоплату з використанням небанківських платіжних систем (таких як електронні гроші), занижена вартість товарів, а також використання соціальних мереж для їх продажу", - повідомив представник МВС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У лікарні Дніпра померла 21-річна постраждала через нічну масовану атаку - ОВА

На Донеччини поранено 10 людей за минулу добу через обстріли ворога

Ворог атакував 208 БпЛА та 27 ракет різних типів, зафіксовано влучання 10 ракет і 25 ударних БпЛА у 9 локаціях - ПС

Зеленський: не може бути жодної тиші у відповідь на удари ворога по мирному населенню

Успішне прийняття внесеного Зеленським законопроєкту про антикорупційні органи стане кроком у відновленні довіри - Матернова

Один з поранених 21 липня жителів Сумщини помер у лікарні - ОВА

Троє цивільних поранено внаслідок комбінованої атаки ворога у Сумській області

Генштаб зафіксував упродовж доби 191 бойове зіткнення

Президентка Європейської Комісії обговорить з Трампом перспективи торгівельної угоди під час його візиту до Великої Британії

Двоє загиблих та п'ятеро постраждалих у Дніпрі та області внаслідок нічної атаки ворога

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА