Інтерфакс-Україна
16:13 01.10.2013

"Нафтогаз України" пролонгував кредит Газпромбанку на $2 млрд

2 хв читати

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" пролонгувала кредит на $2 млрд, залучений раніше у російського Газпромбанку, повідомив журналістам заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Андрій Бондаренко в Києві у вівторок.

"Ми пролонгували під держгарантії. Сподіваємося, що наступного сесійного тижня (Верховної Ради - ІФ) у другому читанні юридично дооформимо цю можливість", - сказав він.

А.Бондаренко уточнив, що хоча законопроект про надання держгарантій за цим кредитом ухвалено лише в першому читанні, пролонгація кредиту Газпромбанку є фактом, що вже відбувся.

Як повідомлялося, Газпромбанк, що надав у 2012 році НАК "Нафтогаз України" $2 млрд кредит під 8,5% річних із погашенням 24 червня 2013 року, висловив готовність продовжити термін користування цими коштами за умови додаткового забезпечення кредиту держгарантіями.

Верховна Рада України 19 вересня в першому читанні проголосувала за внесення змін до закону про державний бюджет на 2013 рік, дозволивши надати державні гарантії за зобов'язаннями "Нафтогазу України" перед Газпромбанком.

У пояснювальній записці до законопроекту відзначалася необхідність продовження користування кредитними коштами Газпромбанку у зв'язку з дефіцитом оборотних коштів "Нафтогазу", зокрема через незадовільні розрахунки споживачів (переважно ТКЕ) за природний газ і державне регулювання цін на газ і тарифів на теплову енергію для населення.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом із транзиту та зберігання природного газу в підземних сховищах, а також із транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Туск: унаслідок російської атаки на Тернопіль загинули громадянка Польщі та її семирічна донька

Глави МЗС України та Хорватії обговорили ситуацію на фронті, мирний процес і важливість європейської єдності

Сибіга поінформував главу МЗС Норвегії про переговори Зеленського з партнерами щодо припинення вогню

Президент Румунії вітає поновлені зусилля Трампа щодо припинення війни та підтверджує свою підтримку України

Мерц обговорив з Трампом план мирного урегулювання для України та домовився про наступні кроки

Історик Снайдер пояснює, чому російський план, який просувають США для України, не спрацює

Антикорупційні розслідування не повинні підірвати міжнародну підтримку України перед агресією РФ – розмова Сибіги з Каллас

Міністр оборони поінформував послів G7 про потреби України напередодні зими

Генсек НАТО Рютте: Ми всі працюємо над тим, щоб покласти край кровопролиттям та руйнуванням

Зеленський обговорив з міністром оборони Литви перспективи спільного оборонного виробництва

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА