14:51 04.10.2013

За останні шість років 2 млн українців кинули курити - екс-міністр охорони здоров'я

1 хв читати

Близько 2 млн українців кинули курити за останні шість років, стверджує колишній міністр охорони здоров'я Микола Поліщук.

"Ми бачимо скорочення смертності населення України. Це завдяки тому, що українці почали більше уваги звертати на здоровий спосіб життя, зокрема, почали менше курити. Десь 1,7 - близько 2 млн людей кинули курити за останні шість років", - сказав він на прес-конференції у п'ятницю в Києві.

Як розповів М.Поліщук, згідно зі статистикою, знизилася кількість смертей серед українців від захворювань, які може спричинити куріння.

Так, від атеросклерозу в 2005 році померли майже 28 тис. людей, у 2012 - майже 19 тис., від хронічних захворювань дихальних шляхів: у 2005 року - 19 тис. людей, у 2012 - 10 тис.

За його словами, смертність від туберкульозу скоротилася до 4 тис. осіб у 2012 року порівняно з 8 тис. у 2005-му.

"Від інфарктів більше ніж на 14% знизилася смертність. Це ще раз свідчить про те, що профілактична медицина важливіша, ніж лікувальна", - додав М.Поліщук.

Говорячи про підготовку нових ілюстрацій для пачок сигарет, що попереджають про шкоду паління, екс-міністр зазначив: "Ми хочемо ще більше скоротити кількість курців, а ті, хто поки що не може кинути, щоб рідше виймали сигарету з кишені й рідше курили".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА