13:12 09.10.2013

Дата проведення та порядок денний жовтневого засідання Комісії з помилування наразі ще не відомі - депутат Гордієнко

3 хв читати

Засідання Комісії при президентові України з питань помилування традиційно проводяться у 20-х числах кожного місяця, однак порядок денний майбутнього жовтневого засідання наразі не відомий, заявляє депутат фракції Компартії України Сергій Гордієнко, який входить до складу цієї комісії.

"Засідання комісії, як правило, проводиться в 20-х числах кожного місяця. Як правило, це в четвер. Який буде порядок денний - наразі не відомо" , - розповів С.Гордієнко агентству "Інтерфакс-Україна" у середу.

" Я в черговий раз хочу звернути увагу на те, що, згідно з указом президента України, затверджено порядок помилування. Цей порядок передбачає, що розглядаються справи тих засуджених, які відбули не менше половини свого терміну покарання. Друга обов'язкова позиція, без якої питання про помилування не розглядається, - засуджений має особисто звернутися з клопотанням до президента України і в цьому клопотанні має бути визнання і каяття відповідної особи", - зазначив депутат.

За словами С.Гордієнка, лише у разі виконання всіх цих умов Комісія може розглядати питання про помилування того чи іншого ув'язненого.

Крім самої заяви від засудженого, до комісії мають бути подані висновки виправної установи, в якій ув’язнений відбуває покарання, і характеристика ув’язненого про те, як він проводив всі ці роки в ув'язненні, і чи став він на шлях виправлення.

"Ці рекомендації комісії з питань помилування передають президенту для ухвалення остаточного рішення", - сказав С.Гордієнко.

Відповідаючи на уточнювальне запитання про те, що екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка помилували після звернення уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської, і чи може така ситуація бути і у випадку з екс-прем'єром Юлією Тимошенко, С.Гордієнко зазначив, що не хотів би прогнозувати, як може розвиватися ситуація. "Я лише лише хочу звернути увагу на те, що і органи, і посадові особи мають діяти в рамках і у спосіб, визначений законом", - сказав він.

Депутат також додав, що йому не відомо, чи розглядатимуть на наступному засіданні комісії з питань помилування питання щодо Ю.Тимошенко.

Ю.Тимошенко було заарештовано 5 серпня 2011 року під час судового процесу щодо "газової справи". 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив її до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією в 2009 році. Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року.

9 травня 2012 року Ю.Тимошенко перевели з колонії до Центральної клінічної лікарні № 5 (Харків). Тактику і медикаментозне лікування екс-прем'єра визначають німецькі лікарі з клініки "Шаріте" (Берлін).

Екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський та екс-президент Європейського парламенту Пет Кокс стали спостерігачами від Європарламенту щодо судових процесів над Ю.Тимошенко і розпочали роботу 11 червня 2012 року. Відповідних домовленостей було досягнуто між прем'єр-міністром України Миколою Азаровим і президентом Європарламенту Мартіном Шульцем.

4 жовтня 2013 року стало відомо, що А.Кваснєвський та П.Кокс передали екс-прем'єру Юлії Тимошенко пропозицію про лікування в Німеччині і екс-прем'єр пристала на цю пропозицію. Вони також подали президенту України прохання про помилування Ю.Тимошенко.

Як відомо, звільнення або відправлення на лікування за кордон Ю.Тимошенко є однією з умов підписання Угоди про асоціацію Україна ЄС. Питання підписання Угоди розглядатимуть на саміті Східного партнерства, що відбудеться в листопаді у Вільнюсі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Окупанти вдарили по Харкову КАБ, в однієї жінки гостра реакція на стрес - Синєгубов

Вертоліт із президентом Ірану здійснив жорстку посадку на північному заході країни

Окупанти вдарили по центру Харкова, є постраждалі - мер

У ХАРКОВІ КІЛЬКА ВИБУХІВ - МЕР

Генштаб ЗСУ: до середини дня армія РФ активізувалася на Сіверському та Харківському напрямках, на Покровському - зберігає високу інтенсивність атак

Окупанти обстріляли Куп'янський район Харківщини, загинули 5 мирних жителів, ще 9 постраждали - поліція

По Черкаській Лозовій було завдано подвійного удару "Іскандер-М", серед загиблих вагітна жінка

Дрони СБУ атакували військовий аеродром "Кущевська" і Слов'янський НПЗ у РФ - джерело

Зеленський вшанував пам'ять жертв радянських політичних репресій

Кількість поранених у Малоданилівській громаді зросла до 16, вісім у важкому стані - поліція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА