Інтерфакс-Україна
19:22 16.10.2013

53% українців підтримують приєднання до ЄС, та лише 49% вірять, що угоду про асоціацію буде підписано в листопаді - соцопитування

3 хв читати

53% українців підтримують приєднання України до Європейського Союзу, 35% не підтримують, і ще 12% не визначилися, свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" з 26 вересня по 6 жовтня 2013 року.

Згідно з результатами дослідження, порівняна більшість українців (47%) вважає, що підписання угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом для України вигідніше, ніж вступ до Митного союзу (МС) з Росією, Білоруссю і Казахстаном. 34% вважають, що вступ до МС вигідніший за асоціацію з ЄС, а 19% не змогли визначитися.

38% опитаних підтримують створення єдиної держави у складі України, Росії, Білорусі, 50% - не підтримують, 12% - не визначилися.

"За останні три роки зафіксовано найнижчий відсоток прибічників і високий відсоток противників утворення єдиної держави з Росією. Цікаво, що у 2011 році майже 40% українців, які підтримували утворення єдиної держави з Росією, одночасно підтримували і вступ України до ЄС. У 2012 році їх кількість зменшилася до 30%, на початку 2013 року зменшилася вже до 25%, а вже у жовтні 2013 скоротилася до 20%", - зазначається в прес-релізі, розміщеному на сайті "Рейтингу".

Крім того, в повідомленні зазначається, що за останні три роки зафіксовано найвищий відсоток респондентів, які вважають, що підписання угоди з ЄС вигідніше для країни, ніж вступ до МС, - він зріс із 39% до 47%. При цьому захід і північ країни більше підтримують угоду з ЄС, південь і Донбас - вступ до МС, а центр і схід приблизно порівну підтримують обидва напрями інтеграції.

Виборці лідера КПУ Петра Симоненка в абсолютній більшості (82%) виступають за МС, виборці лідера "Свободи" Олега Тягнибока (85%), голови політради "Батьківщини" Арсенія Яценюка (75%), екс-прем'єра Юлії Тимошенко (73%) і лідера "УДАРу" Віталія Кличка (72%) - за підписання угоди з ЄС. Серед виборців В.Януковича приблизно порівну прихильників (42%) і противників (45%) вступу України до ЄС. При цьому половина виборців нинішнього президента вважає вигіднішим для країни вступ до МС, і лише чверть - підписання угоди з ЄС.

Водночас 49% опитаних очікують, що Україна та ЄС підпишуть угоду про асоціацію в листопаді 2013 року. Не вірить у це чверть. 38% вважають, що якщо угоду підпишуть, то це, швидше, відбудеться завдяки обопільним зусиллям України та Європи, 13% - що завдяки зусиллям більше української сторони, а 26% - завдяки зусиллям європейської.

Більшість опитаних вважають, що для ЄС можливе підписання угоди означатиме швидше перемогу (49%), ніж поразку (3%), при цьому 30% вважають, що це не означатиме ні перемоги, ні поразки. Для України можливе підписання угоди означатиме також швидше перемогу (45%), ніж поразку (16%), при цьому 22% вважають, що це не означатиме ні перемоги, ні поразки. Водночас для Росії можливе підписання угоди означатиме швидше поразку (52%), ніж перемогу (2%), при цьому 29% вважають, що це не означатиме ні перемоги, ні поразки.

"56% респондентів чекають, що якщо в листопаді 2013 року Україна та ЄС підпишуть угоду про асоціацію, Росія збільшить тиск на Україну, 10% очікують зменшення тиску, а 19% вважають, що нічого не відбуватиметься. Збільшення тиску на Україну з боку Росії очікують понад 50% жителів усіх регіонів країни, а на заході таких дві третини", - зазначається в прес-релізі.

Під час дослідження було опитано 2000 респондентів віком від 18 років і старше методом особистого формалізованого інтерв'ю згідно з опитувальником (face to face) в усіх регіонах України. Похибка репрезентативності дослідження (з імовірністю 0,95): для значень, близьких до 50%, - не більше ніж 2,2%, для значень, близьких до 5%, - не більше ніж 1%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Експорт зерна з портів Одеси перевищує довоєнний рівень – Одеська ОВА

На новопавлівському напрямку доволі складна ситуація, ворог намагається прорватися до адмінкордону з Дніпропетровщиною

Військова авіація Польщі та Румунії у взаємодії з "літаючими радарами" НАТО проводять навчання над Литвою

Шмигаль обговорив з віцепрезидентом IFC продовження співпраці та спільні проєкти

Уряд погодив виключення чотирьох індустріальних парків з Реєстру

Бізнес підтримав ініціативу оподаткування доходів з цифрових платформ, проте пропонує доопрацювати два аспекти

Гроза очікується у Київській області до кінця дня - синоптики

На Хрещатику відкрили виставку до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Міністр оборони Німеччини закликав до посилення санкцій проти РФ та збільшення підтримки України

Молдова може завершити переговори про вступ до ЄС до кінця 2027 року, вважає Санду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА