Інтерфакс-Україна
14:04 17.10.2013

В Україні 5% населення живуть набагато краще, ніж інші 95% - учений

2 хв читати
В Україні 5% населення живуть набагато краще, ніж інші 95% - учений

Нині в Україні 5% населення мають рівень життя набагато вищий, ніж інші 95%, зазначає завідувачка відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила Черенько.

"Сьогодні можна сказати, що 5% населення живуть не так, як інші 95%, а ці 95% розташовуються ступінчасто-поступово від найбідніших до найбагатших", - сказала вона на прес-конференції, присвяченій Міжнародному дню ООН із боротьбі з бідністю, в четвер у Києві.

За її словами, 5% найбагатших громадян України різко видокремлюються серед решти: в них якісно інший рівень споживання і якісно інший рівень життя порівняно з іншими.

При цьому Л.Черенько зазначила, що офіційна статистка не завжди може дати повну картину, оскільки вона будується, як і в усіх країнах світу, за результатами обстеження умов життя домогосподарств. "Ці дослідження не повинні охоплювати групу найбагатших і тих, хто живе на вулиці, це крайні групи", - додала вона.

Експерт наголосила, що в Україні люди, які є заможнішими, не завжди готові впустити до себе інтерв'юера та відповісти на запитання, необхідні для певних досліджень. "В Україні, як і в інших країнах із тіньовими доходами, дуже великий відсоток відмов, і 10-15% населення дослідження не охоплюють", - пояснила вона.

Л.Черенько звернула увагу, що дослідникам дуже допомогла би база даних Державної податкової служби: "Нам потрібна знеособлена база, без прізвищ і адрес, але чомусь податкова вважає це дуже таємною інформацією".

ОСТАННЄ

Фон дер Ляєн: ми повинні мати надійні гарантії безпеки для захисту України

РФ поки не показує жодних ознак, що тристороння зустріч станеться - Зеленський

Фон дер Ляєн: 19-ий пакет санкцій для РФ буде ухвалений на початку вересня

Названі кандидати на посаду президента КАІ

Фон дер Ляєн: міжнародні кордони не можна змінювати силою, тільки Україна може прийняти такі рішення

Україна і РФ обмінялися вже понад 10 тисяч військових з початку повномасштабного вторгнення – ГУР

Поблизу Щурівки Харківської області горить суха трава, є загроза будівлям

Мовний омбудсмен назвала неприйнятними вимоги РФ надати російській мові статус офіційної та легітимізувати РПЦ

Через ворожі авіаудари по передмістю Харкова троє мешканців зазнали гострої реакції на стрес

На ПП "Лужанка" на кордоні з Угорщиною утворилася велика черга з легкових авто - очевидці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА