Інтерфакс-Україна
11:37 24.10.2013

Викрадені з роттердамського музею картини були передані українцеві, стверджує обвинувачений Догару

2 хв читати

Обвинувачений у викраденні семи картин з художнього музею Роттердама ( Нідерланди ) Раду Догару заявив, що викрадені картини були передані його другові - українцю, повідомляють румунські ЗМІ.

Так, Р.Догару погодився розповісти слідству, у кого саме зберігаються картини, в обмін на звільнення його матері, яку також заарештували.

"Моя мати не спалювала картини, а передала їх моєму другові, з яким я жив у Британії, Володимиру Владимиренку. Де вони зараз , я не знаю. Можливо, в Росії, можливо, в Голландії", - сказав він у суді м. Бухарест (Румунія).

За словами Р.Догару, В.Владимиренко, якому нібито були передані картини, професійно займається боксом.

Як повідомлялося, 16 жовтня 2012 року злодії викрали сім картин з художнього музею Роттердама. Серед них - "Голова Арлекіна" пензля П.Пікассо, "Дівчинка, яка читає" А.Матісса, дві картини К.Моне - "Міст Ватерлоо" і "Міст Чарінг-Крос", "Жінка перед відкритим вікном" Гогена.

За словами експертів, вартість вкрадених полотен може становити до 100 млн євро.

Пізніше у цій справі було заарештовано шість громадян Румунії.

Мати Р.Догару заявила, що знищила всі вкрадені її сином картини, щоб слідчі не змогли довести його провину.

Хоча пізніше вона взяла свої слова назад, слідчі виявили в грубці в її сільському будинку залишки картин і рам, що датуються кінцем XIX століття. Тим не менш, вони не змогли точно відповісти на запитання, чи є знайдені залишки зниклими картинами.

Наразі триває окреме розслідування для встановлення долі картин.

У разі визнання винним Р.Догару загрожує до 20 років позбавлення волі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Внаслідок російських обстрілів і дронових атак на Херсонщині загинули двоє людей, восьмеро поранені

Кабмін погодив проект по внесенню до реєстру громади відомостей про місце проживання постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Генштаб зафіксував впродовж доби 217 бойових зіткнень

Кабмін пропонує встановити відповідальності за порушення безпеки здоровʼя працівників у вибухонебезпечному середовищі

Внаслідок атаки дронів РФ на Одещині без світла залишились понад 30 тис. абонентів

Через російські атаки рух поїздів до Сумщини організовано зміненими маршрутами

У результаті атаки дронів РФ на Одещині спалахнули пожежі, постраждали п’ятеро осіб

Окупанти за добу втратили 1020 осіб та 55 од. спецтехніки

Навчання з кризового реагування пройшли 7400 освітян - уповноважена президента Будник

580 ворожих ударів за добу завдав ворог по Запорізькій області, відомо про двох поранених

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА