Законопроект від опозиції передбачає право ВР на індивідуальне помилування ув'язнених після рішення ЄСПЛ

Законопроект опозиції про заборону вибіркового правосуддя передбачає норму індивідуального акту амністії для осіб, щодо яких було ухвалено рішення Європейського суду з прав людини, заявляє лідер парламентської фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.
Як повідомлялося, опозиція зареєструвала в парламенті законопроект про заборону вибіркового правосуддя, згідно з яким передбачається помилування або амністія для особи, у справі якої ЄСПЛ ухвалив рішення про несправедливий вирок.
"Норма цього закону передбачає, що парламент у такому разі ухвалює індивідуальний акт амністії, це прописано в завершальних положеннях цього закону", - сказав А.Яценюк на брифінгу в четвер у Києві.
Він наголосив, що з моменту ухвалення цього закону можна буде амністувати колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко.
Як повідомлялося, в четвер до парламенту було внесено законопроект про заборону вибіркового правосуддя в Україні.
Виступаючи з трибуни Верховної Ради, А.Яценюк заявив: "Ми як відповідальна політична сила, яка зробить усе для підписання угоди про асоціацію з ЄС, і щоб Юлія Тимошенко була звільнена, з нашими партнерами - фракціями "Свобода" й "УДАР" - вносимо до парламенту закон про заборону вибіркового правосуддя".
За його словами, цей законопроект передбачає заборону політичних переслідувань.
Депутат зазначив, що в проекті закону пропонується помилувати або амністувати людину в разі, якщо в її справі "є рішення Європейського суду з прав людини".
У відповідь голова Верховної Ради України Володимир Рибак сказав, що нехай опозиція зареєструє цей законопроект, після чого його буде розглянуто.