Уряд України прораховує варіанти держбюджету-2014 з дефіцитами від 2% до 3,5%

Кабінет Міністрів України продовжує роботу з підготовки проекту державного бюджету України на 2014 рік, прораховуючи різні сценарії розвитку ситуацій, за яких дефіцит держбюджету може становити 2% , 2,8% і 3,5%.
Про це повідомила директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів Галина Пахачук під час конференції, організованої Міжнародним рейтинговим агентством Fitch Ratings, у Києві в четвер.
За її словами, уряд прагнутиме сформувати максимально реалістичний проект держбюджету на 2014 рік, виходячи з найбільш консервативних оцінок.
У цьому зв'язку Г.Пахачук висловила припущення, що параметри держбюджету на наступний рік пропонуватимуть на рівні фактичних показників поточного року плюс дефіцит, у розмірі відносно якого вдасться досягти консенсусу.
"Маємо зробити, можливо, вперше за весь період складання бюджетів, дійсно реалістичний консервативний бюджет, що виходитиме з такого: фактичне виконання бюджету за доходами і видатками цього року, збільшення лише на той дефіцит, який нам вдасться погодити", - сказала вона.
За словами Г.Пахачук, оновлений проект держбюджету-2014 Мінфін передасть уряду до 15 листопада.
Вона також повідомила, що попередній варіант держбюджету-2014 було розроблено, виходячи з дефіциту 2,8%, що передбачало кумулятивне обслуговування валютних боргів на $7,1 млрд (у 2013 році - $ 7,9 млрд).
У зв'язку з цим чиновник нагадала, що на внутрішньому ринку залишаються в обігу валютні зобов'язання на $4,8 млрд.
За її словами, Мінфін хотів би в 2014 році залучити на внутрішньому ринку близько $3 млрд , на зовнішньому - $4 млрд.
При цьому керівник департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну констатувала, що наразі вартість залучення коштів на зовнішньому ринку для України є неприйнятно високою: на 2014 рік закладалася вартість залучення коштів на рівні 6-9%, а поточні ставки становлять 10%.
Сформовані обставини, за словами Г.Пахачук, змушують Кабмін шукати альтернативних джерел запозичення. Зокрема, зазначила вона, вже підписані угоди з міжнародними фінансовими організаціями надають можливість розраховувати на вибірку у 2014 році коштів у розмірі EUR1 -1, 4 млрд.
Також, за її словами, підсумком непростих переговорів з Китаєм може стати залучення в наступному році $0,5-1 млрд.
Г.Пахачук висловила сподівання, що ситуація на зовнішньому ринку капіталу в 2014 році покращиться і Україна зможе розмістити єврооблігації на $1-2 млрд.