Інтерфакс-Україна
16:53 31.10.2013

МВФ пропонує скоротити персонал і зарплату в бюджетному секторі України, а також підвищити тарифи

2 хв читати
МВФ пропонує скоротити персонал і зарплату в бюджетному секторі України, а також підвищити тарифи

Міжнародний валютний фонд (МВФ) пропонує скоротити персонал і зарплату в бюджетному секторі України, йдеться в заяві голови місії МВФ Миколи Георгієва, переданому в агентство "Інтерфакс-Україна" у четвер.

"Необхідно забезпечити амбітну фіскальну консолідацію, щоб скоротити великі потреби бюджету у фінансуванні шляхом обмеження у бюджетному секторі фонду заробітної плати та чисельності зайнятих, скорочення субсидій та порядку витрат на закупівлю товарів і послуг", - йдеться в заяві.

Зниження ставок оподаткування, згідно із заявою, має бути віддалено доти, доки дефіцит бюджету не скоротиться до стабільно прийнятного рівня.

Крім того, МВФ рекомендує "авансом" здійснити суттєве підвищення тарифів на газ та опалення для населення і прийняти графік подальшого підвищення до рівня, що забезпечить покриття собівартості.

Водночас для пом'якшення наслідків, що матиме коригування тарифів для найменш забезпечених верств населення, МВФ пропонує розширити надання цільової соціальної допомоги, що має охопити 40% населення.

"Великий збитковий енергетичний сектор необхідно реформувати. Низькі роздрібні тарифи (що покривають лише невелику частку економічної собівартості) призводять до великих квазіфіскальних втрат, слабкості платіжного балансу, обумовлюють недостатній рівень інвестування у внутрішній видобуток і проблеми в сфері управління", - наголошується в заяві.

Також МВФ відзначає важливість поліпшення бізнес-клімату для високого і стабільного економічного зростання.

"Ми рекомендуємо зосередити увагу на реалізації структурних реформ, спрямованих на вирішення нагальних проблем, що постають на шляху економічного зростання. До таких можна зарахувати реформування системи судочинства, спрощення чи скасування обтяжливих урядових нормативних документів, посилення заходів із боротьби з корупцією, а також упровадження чітких і послідовних правил податкового адміністрування", - йдеться в заяві.

За оцінкою МВФ, рішучий прогрес у цьому напрямі має забезпечити підвищення продуктивності та зростання інвестицій, значно підвищивши потенціал зростання на середньострокову перспективу.

ОСТАННЄ

3 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Окупанти втратили впродовж доби 1200 військовослужбовців - Генштаб

Лев XIV вважає, що Італія могла б стати посередником у переговорах України, США й РФ і Ватикан

Помічник Путіна констатував, що компромісу щодо війни в Україні під час розмови зі спецпосланцями Віткоффом й Кушнером не досягнуто - ЗМІ

Спецпредставник Путіна назвав його п'ятигодинну розмову з спецпосланцями Трампа Віткоффом й Кушнером продуктивною

Уряд дозволив компенсувати "Укрзалізниці" програму безкоштовних перевезень "3000" лібералізацію ціноутворення

Україна хоче відкрити кластери у переговорах з ЄС у 2026 за головування Кіпру, а за головування Ірландії – закрити – Зеленський

Сили оборони відбили з початку доби 191 ворожу атаку - Генштаб

Росія у переговорах про припинення війни не погодиться на компроміс щодо трьох питань

Зеленський заявив, що готовий на зустріч із Трампом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА