Інтерфакс-Україна
16:34 01.11.2013

Україні загрожують збитки до 2020 р. у разі підписання угоди про асоціацію з ЄС, а участь у ЄЕП сприятиме зростанню валового продукту - Глазьєв

2 хв читати
Україні загрожують збитки до 2020 р. у разі підписання угоди про асоціацію з ЄС, а участь у ЄЕП сприятиме зростанню валового продукту - Глазьєв

У разі підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом на Вільнюському саміті в листопаді Україні загрожують збитки аж до 2020 р., стверджує радник президента РФ Сергій Глазьєв.

"Аж до 2020 року Україна зазнаватиме лише втрат, працюючи в рамках асоціації. Через імпорт європейських товарів, звільнених від мит, через неможливість реалізувати європейські технічні регламенти обсяг виробництва знижуватиметься, і це зниження оцінюється спочатку приблизно в 1,5-2% валового продукту. Водночас участь у Єдиному економічному просторі дасть приріст валового продукту з розрахунку на 2030 рік у розмірі близько 7%. Якщо говорити про сукупний ефект, це 15% збільшення обсягів виробництва товарів і послуг на період до 2030 року для української економіки", - сказав С.Глазьєв, виступаючи на міжнародній конференції "Економічні та правові наслідки підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС для промисловості" у п'ятницю в Харкові.

За словами С.Глазьєва, відмінність за торговельним балансом між двома інтеграційними сценаріями оцінюється в $15 млрд щорічно, починаючи з першого року після ухвалення відповідних рішень.

"Відмінність складається з $10 млрд поліпшення умов торгівлі в разі приєднання України до Митного союзу, завдяки зниженню цін на газ і нафту, які визначатимуться правилами єдиної митної території (це близько $5,5 млрд), вільний доступ українських товарів на російський продовольчий ринок (близько $2 млрд) і розширення кооперації в машинобудуванні. Загалом це дає $10 млрд поліпшення умов торгівлі й дає змогу Україні збалансувати свою торгівлю із зовнішнім світом, забезпечити стабільність національної валюти та створити умови для стійкого розвитку. Інакше, якщо відбудеться угода про асоціацію з Євросоюзом, на Україну чекає погіршення умов на близько $5 млрд", - сказав С.Глазьєв.

Він наголосив також, що в разі підписання угоди з ЄС Україна не зможе брати участь у МС і ЄЕП.

"Найголовніший наслідок цієї угоди має політико-правовий характер. Україна в цьому випадку втрачає можливість участі в російській економічній інтеграції, тому що хоча в угоді є ст. 39, яка формально допускає участь України в інших регіональних об'єднаннях, але за умови, що правила роботи цих об'єднань і зобов'язання України не суперечитимуть угоді про асоціацію з Євросоюзом. Доводиться констатувати, що практично з усіх питань торговельно-економічної політики, технічного регулювання зобов'язання України за угодою про асоціацію з Євросоюзом не сумісні з тими зобов'язаннями, які треба приймати в разі входження і до Митного Союзу, і до Єдиного економічного простору", - зазначив С.Глазьєв.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ракета вибухнула у повітрі, щоб максимізувати кількість жертв у Кривому Розі – Вілкул

Посол США прокоментувала наслідок ракетного обстрілу по Кривому Рогу

Двоє поранених дітей в Кривому Розі у важкому стані, медики рятують їхні життя – райадміністрація

Міністри закордонних справ Чехії та Литви засудили ракетний удар по Кривому Рогу

Міністр фінансів США вважає вигідною для України угоду щодо копалини і очікує на її підписання

Ракетний удар по Кривому Рогу: кількість загиблих зросла до 16 – Голова ОВА

Україну обрали до чотирьох органів ООН – Сибіга

Нідерланди планують інвестувати 1,1 млрд євро в оборонну промисловість та посилити співпрацю з Україною

Зеленський: Я не боюсь ніяких перемовин з росіянами, але треба, щоб вони не були просто вбивцями

РФ завдала удару дроном по Херсонській ТЕЦ – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА