У ЄС сподіваються на досягнення консенсусу між політсилами українського парламенту для ухвалення законопроекту про прокуратуру
У Європейському Союзі сподіваються, що у Верховній Раді України буде досягнуто консенсусу в питанні ухвалення поданого Адміністрацією президента нового законопроекту про прокуратуру.
"Ми уважно спостерігали за процесом розробки цього законопроекту, який було підготовлено в тісній співпраці з Радою Європи, і сподіваємося, що текст, який враховує зауваження Венеціанської комісії та Ради Європи, широка більшість у парламенті України ухвалить іще перед Вільнюським самітом", - повідомили в прес-службі представництва ЄС у Києві, коментуючи агентству "Інтерфакс-Україна" подання цього законопроекту до парламенту.
У диппредставництві також висловили сподівання на досягнення консенсусу в українському парламенті для ухвалення відповідного закону. "Ми сподіваємося, що ця юридична допомога з боку європейських інституцій і спільна мета підписати угоду про асоціацію сприятимуть знайденню широкого консенсусу між усіма політичними силами у Верховній Раді для ухвалення цього важливого закону", - наголосили в представництві ЄС.
Як повідомлялося, президент України Віктор Янукович вніс до Верховної Ради на розгляд новий законопроект про прокуратуру. За словами радника президента України, Андрія Портнова, законопроект передбачає позбавлення прокуратури функцій загального нагляду та досудового слідства, у прокуратури будуть відсутні підстави для продовження виконання наглядових функцій, оскільки це призводить до певного дублювання цих функцій іншими органами. Крім того, за словами А.Портнова, органи прокуратури втрачають повноваження щодо безпосереднього втручання в діяльність громадян, приватних підприємств і організацій. Зокрема, втрачають права безперешкодно відвідувати приміщення приватних суб'єктів господарювання і вимагати документи.
Він також уточнив, що в законопроекті, внесеному до парламенту, враховано більшість рекомендацій Венеціанської комісії.
Фракція "Батьківщина" вже заявила, що підтримає президентський проект закону "Про прокуратуру", якщо в ньому буде враховано всі основні зауваження Венеціанської комісії.
Новий закон про прокуратуру є євроінтеграційним документом, необхідним у контексті майбутнього підписання угоди про асоціацію Україна - ЄС.