Інтерфакс-Україна
17:45 06.11.2013

Україна передала Таїланду перші п'ять ОБТ "Оплот"

2 хв читати

Україна передала Таїланду першу партію серійних нових українських основних бойових танків (ОБТ) "Оплот" у складі п'яти машин, виготовлених на потужностях ДП "Завод ім. Малишева" (Харків) у рамках укладеного в 2011 році контракту.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в середу в прес-службі держкомпанії "Укрспецекспорт", акт технічного приймання бронетехніки сторони підписали у вівторок увечері в Харкові за підсумками завершення повного циклу ходових і вогневих випробувань.

"Інозамовник підтвердив, що технічні характеристики "Оплотів" повністю відповідають вимогам, закріпленим у контракті", - зазначили в держкомпанії.

"Окрім технічного приймання бронетехніки в Україні, буде також проведено її остаточне приймання замовником у Таїланді", - додали в "Укрспецекспорті".

Контракт між ДК "Укрспецекспорт" і оперативним управлінням Королівської Тайської армії на постачання до Таїланду 49 одиниць ОБТ "Оплот" укладено у 2011 році. Загальна вартість контракту становить понад $200 млн. Виконання контракту ДП "Завод ім. Малишева" розпочало у квітні 2012 року.

Україна останніми роками активно розвиває військово-технічну співпрацю з Таїландом. Обсяг укладених у 2006-2011 роках і реалізовуваних сьогодні контрактів на постачання тайській стороні української бронетехніки і, зокрема, БТР-3Е1 і ОБТ Оплот", перевищує $0,5 млрд.

Створений ХКБМ ім. Морозова на замовлення Міноборони України танк БМ "Оплот" взято на озброєння ЗСУ в травні 2009 року, в українську армію поставлено перші два танки.

За оцінками фахівців, новий український ОБТ "Оплот" має хороші ринкові перспективи, зокрема, з урахуванням потреби світового ринку озброєнь у технологічному оновленні бронетехніки виробництва колишнього СРСР: середній вік зміни поколінь у цьому виді озброєнь оцінюється в 15-20 років.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росія обстрілом у четвер пошкодила критично важливі для ядерної безпеки підстанції – МАГАТЕ

Росія за годину випустила 10 дронів по цивільній інфраструктурі Сумщини

Понад 200 словенських компаній надали підтримку Україні з початку повномасштабного вторгнення РФ - глава МЗС

Ворог наніс удари по цивільній інфраструктурі Сумщини, є постраждалі

Норвегія передає Сумщині міст та медобладнання, а Словенія виділила кошти на забезпечення теплом - Сибіга

Пацієнти обурені діями держпідприємства та двох торгових компаній щодо завищення цін на ліки

Сибіга закликав партнерів до збільшення міжнародної підтримки Сумщини

Венс пояснив слова Трампа про можливе відновлення ядерних випробувань необхідністю підтримувати боєздатність арсеналу

Лубінець закликав працівників ТЦК та громадян діяти виключно в межах закону

У Запорізькому районі помер один із постраждалих внаслідок російської атаки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА