Інтерфакс-Україна
12:46 11.11.2013

"Нафтогаз" із п'ятниці припинив закупівлю газу в "Газпрому"

2 хв читати
"Нафтогаз" із п'ятниці припинив закупівлю газу в "Газпрому"

НАК "Нафтогаз України" з п'ятниці повністю припинила закупівлю газу в "Газпрому", повідомляє ЦДУ ПЕК.

У жовтні "Нафтогаз" отримав 3,2 млрд кубометрів газу - у середньому за 104 млн кубометрів на добу. З перших днів листопада закупівлі впали вдвічі, 6 і 7 листопада обчислювалися вже однозначними величинами (приблизно за 9 млн кубометрів на добу), а з 8 листопада імпорт припинився.

Як повідомлялося, 2 листопада віце-прем'єр Юрій Бойко заявив, що в 2013 році Україна купує у Росії лише 11 млрд кубометрів газу, тоді як три роки тому ця цифра становила 40 млрд кубометрів. "Ми зменшили закупівлю за цим контрактом", - констатував віце-прем'єр.

Офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов 5 листопада заявив, що Україна направляє на адресу "Газпрому" платежі в рахунок погашення боргу за постачання газу в серпні, але це лише мала частина $882-мільйонного боргу. "Невеликі платежі надходять, але це поки що сльози. До повної оплати боргу такими темпами далеко", - сказав він.

Станом на 6 листопада НАК "Нафтогаз України" скоротив заборгованість перед російським "Газпромом" за спожитий у серпні газ до $792 млн.

7 листопада Ю.Бойко заявив, що Україна у разі продовження використання формального підходу Російською Федерацією мінімізує закупівлі російського газу і купуватиме його в обсягах, необхідних виключно для своїх потреб.

Раніше повідомлялося, що НАК "Нафтогаз України" планує закупити у російського "Газпрому" не більше 18 млрд куб. м газу в 2014 році.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США завдали удару по судну наркоторговців у Тихому океані

Росіяни вдарили БпЛА по Харкову - мер

Україні потрібне енергетичне припиненя вогню. Ми наближаємося до гуманітарної катастрофи – гендиректор ДТЕК у Давосі

У Білому домі назвали "продуктивним" перший день тристоронніх переговорів в Абу-Дабі

Трамп розкритикував Канаду через позицію щодо Гренландії та Китаю

На Київщині задіяно понад 4,4 тис. генераторів для забезпечення критичної інфраструктури, очікується додаткове обладнання від партнерів

Єдність та лідерство країн "NB8" посилають потужний сигнал: агресія РФ не буде нормалізована – Сибіга

США та ЄС планують залучити $800 млрд для десятирічного плану відновлення України – Politico

Шмигаль розраховує, що у найближчі дні вдасться перейти від аварійних до погодинних відключень

Умєров про тристоронні переговори між Україною, США та РФ: Завтра будуть ще зустрічі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА