Інтерфакс-Україна
20:30 28.11.2013

Голова дипмісії ЄС у Києві пригнічений мізерними параметрами власних інвестицій України у свою економіку за останні 10 років

2 хв читати
Голова дипмісії ЄС у Києві пригнічений мізерними параметрами власних інвестицій України у свою економіку за останні 10 років

Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський пригнічений мізерними параметрами власних інвестицій України у свою економіку за останні десять років: за його оцінками, вони на порядок менші порівняно з параметрами інвестування власних економік країнами ЄС, а також у рази менше, ніж у КНР і в РФ.

У поширеній представництвом ЄС в Україні в четвер увечері статті Я.Томбінського "Угода про асоціацію - рішення, а не проблема" голова дипмісії зазначає: "Недостатній рівень інвестицій в українську економіку протягом останніх десяти років вражає".

"Всі успішні світові економіки вклали значну частину власного ВВП назад у розвиток своїх економік. Від 2002 року ЄС інвестував у свою економіку $29700 млрд, тоді як Україна вклала лише $250 млрд. Якщо ви поглянете на рівень інвестицій на душу населення, то побачите, що Україна вклала в 11 разів менше, ніж ЄС, у 2,5 разу менше, ніж Китай, та навіть утричі менше, ніж Росія", - аргументує свою думку європейський дипломат.

У зв'язку з цим голова представництва ЄС вважає неприйнятними аргументи української сторони щодо відсутності пропозиції Євросоюзу масштабних компенсацій Україні "за втрату російського ринку".

"Для мене така аргументація є чимось неймовірним. Україна просить Європейський Союз компенсувати збитки, завдані її економіці Росією. Чому ЄС має покривати збитки, завдані іншими сторонами? У будь-якому разі, в якій формі має бути надана така компенсація?", - запитує голова представництва.

"ЄС буде радий зробити внесок в економічні реформи. Однак ми не збираємося сплачувати борги України", - зазначає посол ЄС, додаючи: "Кредити і гранти, що надаються українському уряду, самі по собі не призначені для допомоги компаніям зі сходу України, яким Росія погрожує втратою свого ринку".

Як зазначає Я.Томбінський, пакет економічних реформ, що містяться в угоді, вже був випробуваний раніше. Країни, що підписали аналогічну угоду з ЄС, уже отримали економічні вигоди: країни т. з. десятки (ЄС-10) колишнього соцтабору, що підписали угоду на початку 90-х, після 1997 року отримали реальну перспективу членства в ЄС.

При цьому, за його даними, з 1991-го по 1997 рік ВВП на душу населення в ЄС-10 зріс загалом на 37%, інвестиції на душу населення - на 40%, а обсяги експорту на душу населення - на 44%.

"У цій дискусії немає місця для третьої сторони. На столі знаходиться двостороння угода, переговори щодо якої протягом декількох років вели ЄС та Україна. Ми цілком готові пояснити (РФ - ІФ) вплив угоди на Росію через наші двосторонні контакти, але ми не згодні надавати Росії право вето чи будь-які інші особливі права", - резюмує європейський дипломат.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мелоні очікує, що Росія погодиться на 30-денне припинення вогню

Макрон: Європа готова запровадити проти Росії санкції в найближчі кілька днів

У першому півфіналі "Євробачення-2025" визначено 10 фіналістів, Україна пройшла у наступний етап

Польські перевізники припинили блокування пункту пропуску "Дорогуськ" на кордоні з Україною – ДПСУ

Зеленська обговорила з директором з питань освіти ОЕСР результати дослідження "Індексу майбутнього"

Ziferblat зі сцени першого півфіналу "Євробачення-2025" подякували Європі за підтримку України

Україна і США підписали додаткові угоди до угоди щодо корисних копалин - Мінекономіки

З початку доби Сили оборони відбили 125 ворожих атак - Генштаб

Україна готова до будь-якого формату переговорів, якщо це допоможе досягти справедливого миру – Єрмак

Блокада українсько-польського кордону польськими перевізниками має бути припинена за рішенням апеляційного суду - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА