Інтерфакс-Україна
08:21 05.12.2013

Україна підписала з китайською CNCEC угоду про будівництво заводів синтез-газу

2 хв читати

Міненерговугілля України в середу уклало угоду з Китайською національною хімічною інжиніринговою корпорацією (CNCEC) та її дочірньою компанією Wuhan Engineering Co. про співпрацю в будівництві заводів із виробництва синтетичного природного газу.

"Це старт практичної реалізації спільного проекту. Угода визначає терміни виконання підготовчих робіт для початку будівництва", - наводить коментар міністр Едуарда Ставицького прес-служба українського відомства.

Підписання відбулося в рамках візиту президента Віктора Януковича до КНР.

Проект стане частиною української програми з заміщення споживання природного газу вугіллям, передбаченої кредитною угодою між Банком розвитку Китаю і НАК "Нафтогаз України" на загальну суму $3,656 млрд, підписаною в грудні 2012 року.

За словами міністра, реалізація цього проекту дасть змогу Україні щорічно економити до 4 млрд куб. м природного газу, забезпечити ринок збуту для 10 млн тонн вугілля щорічно і створити понад 2000 робочих місць.

Наприкінці листопада В.Янукович зазначив, що будівництво цих заводів здійснюється у рамках політики скорочення залежності України від імпорту газу, в результаті якої вже вдалося знизити його закупівлі з 44,8 млрд куб. м у 2011 році до 27,3 млрд куб. м поточного року. Одним із чинників стало нарощування видобутку вугілля: якщо в 2010 році він становив 69 млн тонн, то цього року сягне 86 млн тонн, сказав глава держави.

Проте через тиждень глава держави повідомив, що країна готова відновити обсяги закупівель російського газу, якщо ціну на нього буде знижено.

НАК "Нафтогаз України" в грудні минулого року підписала кредитну угоду з Державним банком розвитку Китаю (China Development Bank Corporation) про залучення $3,656 млрд під державні гарантії для реалізації чотирьох проектів заміщення газу вугіллям - технологій водовугільного палива та будівництва заводів газифікації вугілля.

Термін дії кредитної лінії - 19 років (2012-2031 роки), вартість обслуговування - $2,396 млрд. Чотири роки відводиться для підготовки та погодження затверджених проектів і підписання індивідуальних кредитних угод терміном дії 15 років. Заводи з газифікації бурого та кам'яного вугілля планується побудувати в Луганській, Донецькій і Одеській областях за технологією Shell, апробованою в Китаї.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЧХ допомагає постраждалим через повітряну атаку РФ

Сибіга у Хорватії обговорив розширення військово-технічного співробітництва

Кількість постраждалих у Львові зросла до дев'яти людей

Літак Ан-124 "Руслан" "Авіаліній Антонова" перелетів з Києва до Лейпцигу та пройде сертифікаційне випробування

Депутати "ЄС" та "Голосу" зареєстрували постанову з вимогою виконати норми закону і призначити керівника БЕБ - Железняк

Окупанти обстріляли центр Слов'янська, загинув цивільний

В Римі підписано Меморандум про співпрацю між Укроборонпром та Федерацією італійських компаній авіаційної, оборонної та безпекової галузей

ГУР: Спецслужби Кремля в операціях проти України поновили "байку про "червону ртуть", яку використовували їх попередники часів СРСР

Київ вже у кінці липня отримає перші системи далекобійного озброєння - керівник Спецштабу з питань України в ЗС ФРН

Сибіга висловився за нові санкції США та їх синхронізацію з 18-й санкційним пакетом ЄС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА