16:24 05.12.2013

Штраф торгової мережі "Фокстрот" може досягти мільярда гривень

2 хв читати
Штраф торгової мережі "Фокстрот" може досягти мільярда гривень

Пред'явлений торговій мережі "Фокстрот. Техніка для дому" Держспоживінспекцією" штраф у розмірі 400 млн грн - не межа, вважає голова наглядової ради групи компаній "Фокстрот" Валерій Маковецький.

"Нам повідомили, що отримано розпорядження зверху виписати мережі штрафи на мільярд гривень", - сказав він на прес-конференції в Києві в четвер.

За словами В.Маковецького, для виплати такої суми штрафу доведеться закрити мережу, відповідно, тисячі її співробітників можуть залишитися без роботи.

Як уточнив начальник юридичного відділу торговельної мережі "Фокстрот" Олексій Конашевич, штраф виписано 13 магазинам на суму по 30,8 млн грн. "Коли буде вирішено про його стягнення - через два дні або через два місяці, невідомо", - сказав він.

О.Конашевич також зазначив, що відповідно до Закону України "Про захист прав споживачів", внесення скарги не зупиняє виконання рішення органів виконавчої влади. "Це значить, що незалежно від рішення суду, нам потрібно буде заплатити, а потім через кілька років після проходження всіх інстанцій ми, можливо, зможемо отримати назад гроші", - сказав він.

За його словами, це суперечить принципу презумпції невинуватості, не відповідає практиці інших галузей права, наприклад, у митній практиці штраф не стягується доти, доки суд не ухвалить рішення.

"Ми можемо попросити суд зупинити рішення про стягнення штрафу на час розгляду справи, але суд чинить на свій розсуд, він не зобов'язаний цього робити", - додав він.

Водночас О.Конашевич наголосив, що неоднозначність інтерпретації законодавства про захист прав споживачів використовується для накладення санкцій, а не захисту споживачів. Зокрема, за його словами, в пункті 5 постанови Кабінету Міністрів № 1599 "Про затвердження опису та правил застосування національного знака відповідності" зазначено, що знак відповідності наноситься на виріб та/або на етикетку. "Ми читаємо "або", вони читають "і", - сказав В.Маковецький.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Франції щодня спостерігається зростання темпів поширення COVID-19

Очікуємо від РНБО рішення в питаннях екологічної безпеки, зокрема забезпечення громадян питною водою - Зеленський

Після перших дебатів більшість американців віддають перевагу Байдену перед Трампом - опитування

Усі підозрювані у нападі зі стріляниною на автобус ОПЗЖ під Люботином залишаться під вартою - суд

Уряд готовий виділити кошти для допомоги постраждалим від пожеж в Луганській області відразу після отримання розрахунків від ОДА

Лідер "Слуги народу" Корнієнко захворів на COVID-19

Вересень у Києві повторив температурний рекорд 1909 року

Основні версії пожеж на Луганщині: обстріли бойовиками, підпал, самозаймання та необережне поводження з вогнем - слідство

ПРООН і Канада передали чотири мобільні центри для розширення мережі публічних послуг на сході України

Кількість жертв пожеж на Луганщині збільшилася до 11 осіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА